Samsung Smart TV coraz popularniejsze wśród Polaków

Samsung Smart TV coraz popularniejsze wśród Polaków

Samsung zanotował na podstawie swoich danych znaczny wzrost liczby aktywnych użytkowników telewizorów Samsung Smart TV. Wzrosła również liczba użytkowników oraz wizyt na platformach VOD. A jedno z drugim ściśle się łączy.

Polacy coraz chętniej korzystają ze Smart TV

Sytuacja na świecie zmusiła wytwórnie filmowe do przeniesienie sporej część premier kinowych do sieci. Filmy lądowały na platformach VOD przez co dostęp miał do nich praktycznie każdy i to bez wychodzenia z domu. Do tego same serwisy również zaoferowały użytkownikom szeroką bibliotekę premier filmowych i serialowych. Oglądaliśmy je na smartfonach, tabletach, laptopach i coraz częściej przez aplikacje dostępne w Smart TV.

Czytaj też: Twitter Blue oficjalnie potwierdzony. Co zaoferuje płatna subskrypcja?

Według danych zebranych przez Samsunga te ostatnie zyskały spory wzrost subskrybentów w stosunku do ubiegłego roku. Wyniósł on aż 53%. Chodzi o takie serwisy jak Netflix, YouTube, Prime Video, Player.pl, HBO GO, Apple TV oraz Ipla. 

Jednocześnie wzrosła też ilość nowych inteligentnych telewizorów oferujących podłączenie do Internetu. Samsung podaje, że zwiększyła się także liczba aktywnych użytkowników Samsung Smart TV, a osoby, które przez długi czas nie korzystały z tego typu usług zdecydowały się na powrót. W stosunku do 2020 roku wzrost liczby aktywnych odbiorców wyniósł 38%. Firma szacuje, że w polskich domach znajduje się obecnie 3mln telewizorów Samsunga podłączonych do Internetu.

Smart TV to nie tylko seriale

Warto jednak pamiętać, że Smart TV w telewizorach Neo QLED i QLED to także możliwość skorzystania z funkcji znacznie dopasowujących telewizor do własnych preferencji. Umożliwiają bezprzewodowe połączenie się z komputerem czy laptopem, w prosty sposób połączyć smartfon z telewizorem czy jak w przypadku telewizorów Neo QLED 8K – podzielić ekran na dwie, albo nawet na cztery części.

Czytaj też: Ujawniono opcje kolorystyczne Samsunga Galaxy Z Flip3

Samsung pokazuje więc, że Polacy coraz chętniej sięgają po rozwiązania oferowane przez Smart TV. I trudno się temu dziwić. Dostępność serwisów VOD na dużym ekranie to ogromna wygoda. Zdecydowanie lepiej obejrzeć film czy serial na telewizorze 55-calowym niż na małym ekranie laptopa czy smartfona. Dodatkowe funkcje zaś są bardzo przydatnym i miłym dodatkiem, z którego również warto korzystać.