Reklama

Samsung potwierdza spadek sprzedaży smartfonów. Zaskakuje popularność sprzętu 5G

W wynikach finansowych Samsunga za I kwartał 2020 roku nie widać jeszcze wpływu Koronawirusa. Spadła jednak sprzedaż smartfonów i firma już planuje redukcję produkcji. Wzrosła za to sprzedaż urządzeń z 5G. Dobrze ma sprzedawać się również składany Galaxy Z Flip.

Przychody na razie rosną

Samsung to kolejna firma, w wynikach której nie widać jeszcze wpływu Koronawirusa. W I kwartale 2020 roku udało się zanotować ogólny wzrost przychodów rok do roku. Z ok 42,99 mld dolarów do ok 45,4 mld dolarów. Z kolei zyski wzrosły z 5,09 mld dolarów do 5,3 mld dolarów.

Czytaj też: Huawei Mate Xs czy Samsung Galaxy Fold. Czyli na co wydać 10 000 zł?

Sprzedaż mniejsza, ale konkretna!

Jak zauważa serwis PhoneArena, Samsung chwali się wzrostem zysku operacyjnego ze sprzedaży smartfonów, przy jednoczesnym spadku skonsolidowanych przychodów. To oznacza, że firma sprzedała mniej smartfonów, ale sporą część z nich stanowiły urządzenia z wyższej półki. Samsung przyznaje, że udział w sprzedaży Samsunga Galaxy S20 Ultra był wyższy niż oczekiwano.

Solidną sprzedaż zanotował też Samsung Galaxy Z Flip, ale nie znamy niestety konkretnych liczb.

Wzrosła za to sprzedaż smartfonów z łącznością 5G. Zyski ze sprzedaży wzrosły do 2,1 mld dolarów, z 1,80 mld dolarów w I kwartale 2019 roku i 2 mld w IV kwartale 2019 roku.

Produkcja będzie mniejsza

Koreańskie media donoszą, że fabryki Samsunga znacznie zwolniły obroty. To reakcja na spadek popytu na nowe urządzenia. Do tej pory z taśm produkcyjnych zjeżdżało 25 mln smartfonów miesięcznie. Obecnie jest to już tylko 10 mln. Cięcia dotyczą wszystkich smartfonów, z każdej półki cenowej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News