WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsungowi naprawdę zależy na zwiększeniu popularności składanych smartfonów

Wygląda na to, że Samsungowi naprawdę zależy na rozszerzeniu popularności składanych smartfonów, których technologie bez żadnych oporów prezentuje innym producentom, odsyłając ich do swoich dostawców. Mowa głównie o Xiaomi oraz Oppo, ale zdecydowanie nie Huaweiu, który jest dla firmy największą konkurencją. 

Czytaj też: Nie liczcie na system Hongmeng OS na smartfony

Według plotek oddział Samsung Display jeszcze w zeszłym roku rozesłał projekty elastycznych wyświetlaczy do Oppo i Xiaomi. Jest przy tym pewny, że dostarczy na rynek znacznie lepszy model od tej dwójki i oczywiście w znacznie wyższej cenie. Ze względu na to nie ma zapewne żadnego problemu z udostępnianiem swojej technologii innym producentom, chcąc zwyczajnie zwiększyć jej popularność.

Wiemy to z kolei prosto od Segyung Hitech, czyli dostawcy komponentów do Galaxy Fold, którego nowa wersja ma zadebiutować jeszcze tego lata. Ten poinformował, że rozpocznie dostawy nie tylko do siedziby Samsunga, ale też Huaweia oraz Xiaomi. Mowa dokładnie o powłoce na składanych ekranach, którą zajmuje się Seqyung Hitech.

Czytaj też: Google Pixel 4 i Pixel 4 XL mogą otrzymać rekordowy zapas RAMu

Źródło: Phone Arena