Wiecie, że w Santander Bank Polska otworzycie konto robiąc sobie selfie?

Santander Bank Polska, usługi zdalne

Banki coraz bardziej upraszczają proces zdalnego otwierania konta. Teraz w Santander Bank Polska wystarczy do tego selfie.

Santander Bank Polska jeszcze bardziej upraszcza zdalne otwieranie konta

By otworzyć konto w banku nie trzeba już iść do placówki i stać w kolejce. Teraz można to zrobić przez internet, co znacznie umila cały proces. Według danych z tej metody skorzystał już co czwarty klient banku. Do tej pory zdalnie można zrobić to za pomocą rozmowy wideo z doradcą, przelewu internetowego z innego banku na kwotę 1 zł lub podpisania umowy dostarczonej przez kuriera. Wszystkie te opcje miały za zadanie potwierdzić naszą tożsamość.

Czytaj też: Tryb ciemny w wyszukiwarce Google może zawitać do komputerowej przeglądarki
Czytaj też: Google Pay w BOŚ Banku
Czytaj też: Znikające SMS-y w iPhone z iOS 14 to wynik błędu

Ale nowa wersja aplikacji Santander Mobile da nam kolejną opcję. Na ekranie głównym znajdziemy opcję “oferta”, a tam “załóż konto” i możliwość potwierdzenia tożsamości w nowy sposób – za pomocą zdjęcia twarzy. Oczywiście samo selfie to nie wszystko. Najpierw wypełnimy wniosek, a potem zostaniemy poproszeni o zdjęcie twarzy, zdjęcie dowodu osobistego, a także o wykonanie kilku gestów, które mają potwierdzić, że przesłana fotka jest nasza. Tożsamość klienta zostanie potwierdzona przez automatyczne metody biometryczne. Nie będziemy już musieli czekać na kuriera czy robić przelewów.

Trzeba więc przyznać, że nowa metoda weryfikacji tożsamości jest wygodna i z pewnością upraszcza cały proces.