Reklama
aplikuj.pl

Satelita dla Afryki. Angeo-1 będzie pierwszym tak zaawansowanym satelitą Angoli

Satelita Angeo-1

Airbus zdobył kontrakt od Angoli na budowę satelity do obserwacji Ziemi o nazwie Angeo-1. Owoce tego kontraktu trafi więc w ręce afrykańskiego państwa i od razu stanie się najbardziej zaawansowanym sprzętem w regionie.

Angeo-1 będzie ważnym elementem podboju kosmosu przez Angolę

Wykonany przez Airbusa satelita do obserwacji Ziemi o nazwie Angeo-1 będzie oparty na platformie optycznej Airbus S250 i skorzysta z ponad 30-letniego doświadczenia firmy w budowaniu wysoce niezawodnych systemów kosmicznych. Będzie miał kamerę o bardzo wysokiej rozdzielczości i szerokim pokryciu Ziemi i zostanie wykorzystany do różnych zastosowań, takich jak rozwój infrastruktury, mapowanie zasobów, nadzór morski, monitorowanie środowiska i zarządzanie katastrofami.

Czytaj też: Satelitarna sieć energetyczna? Energia mogłaby wędrować przez cały świat, tak jak dane

Satelita pomoże również Angoli w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju i wzmocnieniu jej regionalnego przywództwa w przestrzeni kosmicznej. Dlatego właśnie umowa obejmuje również szkolenia dla angolskich inżynierów i transfer technologii w celu wsparcia rozwoju angolskiego przemysłu kosmicznego. Nie wiemy jednak, kiedy dokładnie Angeo-1 zostanie zbudowany i wystrzelony.