Jak oskarżyć Stany Zjednoczone o współpracę z Państwem Islamskim? Wystarczy screen z gry komputerowej, który w oczach Rosyjskiego Ministerstwa Obrony jest realnym dowodem.

Nie tak dawno przybliżałem Wam sprawę niejakiego AM General, które pozwało Activision za nielegalne używanie modelu pojazdu Humvee. Jednak ta sytuacja wygląda śmiesznie na tle incydentu ze strony ministerstwa Rosyjskiego, które użyło kadru z traileru gry komputerowej przeciw USA. Nie był to jednak byle jaki tytuł, a niezależny AC-130 Gunship, który otrzymał właśnie darmową i bardzo skuteczną reklamę.

Według naszych wschodnich sąsiadów była to realna fotografia, która „przedstawiała” żołnierzy USA osłaniających odwrót konwoju ISIS z miasta Abu Kamal. Spreparowanych zdjęć było kilka, ale brytyjski dziennikach Elliot Higgins podważył ich wiarygodność i rozpoczął istną lawinę w Internecie. Co ciekawe, kilka dni temu premier Wielkiej Brytani, Theresa May, zarzuciła rządowi Władimira Putina tworzenie fake newsów w celu siania niezgody na Zachodzie. Czyżby ostatnią linią obrony Rosji na oskarżenie o rozpowszechnianie błędnych informacji było – o ironio – tworzenie fake newsów?

Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na wiadomość o regularnych walkach antyterrorystów z wojskami ISIS na de_Dust2, de_Mirage czy Cache.

Źródła: newsweek.com, twitter.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!