WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

[AKT.] Seria AREZ od Asusa przechodzi do historii

O serii kart graficznych AREZ pisaliśmy dla Was kilkukrotnie, ponieważ był to pierwszy dowód na działanie zakończonego już programu GPP. Sama idea polegała po prostu na oddzieleniu GPU od AMD oraz Nvidii za pomocą nowej marki. Dla GeForce byłaby to pielęgnowany od lat ROG, a dla Radeonów właśnie AREZ. Wyszło jednak na to, że Asus nie chce kontynuować swojego projektu.


AKTUALIZACJA

Wygląda jednak na to, że seria AREZ nie znika, a poniżej wklejony Tweet został wysłany z fake-konta. Na to przynajmniej wskazuje jeszcze nowszy Tweet prosto od Asusa:


Sprawa wygląda na tyle dziwnie, że kilkanaście dni temu Asus napisał w jednym z Twittów, że „AREZ najprawdopodobniej zostanie„. Teraz jednak na oficjalnym Twitterze właściciel profilu Asus AREZ potwierdził, że seria zakończyła swój żywot, a Radeony nadal będą powstawać z logiem marki ROG – Republic of Gamers. Firma oczywiście nie ujawniła oficjalnego powodu, ale to całkiem prawdopodobne, że po zakończeniu kontrowersyjnej inicjatywy GeForce Partner Program korzyści z niej płynące zostały ograniczone, a kontynuowanie tworzenia i promowania nowej serii nie miałoby najmniejszego sensu.

Innego zdania jest jednak MSI, która w ostatnim czasie zapowiedziała markę Mech 2 dla kart Radeon. Według producenta ma oczywiście oferować znakomitą poprawę wydajności i kulturę pracy, ale uważnemu oku z pewnością nie umknie fakt, że swoim designem przypomina istniejącą już serię Armor MK2. Pokazuje to nieco inną taktykę względem Asusa, więc może program GPP zapuścił swoje korzenie już odpowiednio głęboko? Tego niestety nikt (poza członkami firm) nie jest w stanie potwierdzić.

Źródło: PCGamer