Reklama
aplikuj.pl

Seria iPhone 13 – co już o niej wiemy?

iPhone 13 zachwyca na koncepcyjnym zwiastunie

Premiera nowej serii iPhone’ów zaplanowana jest na jesień tego roku. Warto więc przyjrzeć się informacjom, które na temat smartfonów iPhone 13 trafiło do sieci.

Seria iPhone 13 – wszystkie dotychczasowe informacje w pigułce

W skład nowej generacji smartfonów Apple mają wejść cztery modele – iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. Jest to więc spodziewana konsekwencja w nazewnictwie. Warto tutaj zwrócić uwagę, że to ostatni raz, kiedy w serii znajdziemy wariant Mini.

Czytaj też: Firma Nothing ma ogromne ambicje. Słuchawki Ear 1 zaczną je ziszczać

Wyświetlacz

Jeśli już przy iPhone 13 Mini jesteśmy, to wyposażony zostanie w wyświetlacz OLED LTPS o przekątnej 5.4 cala, z odświeżaniem 60 Hz. W przypadku wersji standardowej, iPhone’a 13 – będzie to ekran OLED LTPS 6.1 cala z takim samym odświeżaniem. Zmiany pojawią się już w modelach Pro i Pro Max. Wyświetlacze OLED LTPO będą cechowały się odświeżaniem 120 Hz ProMotion, a ich przekątna wynosi kolejno 6,1 i 6,7 cala.

Zobaczcie iPhone 13 na nowych renderach
Kwietniowe rendery serii iPhone 13

Plotki wskazywały na obecność czytnika linii papilarnych w ekranie, ale jest to bardzo niepewna informacja, gdyż inne źródła temu przeczą.

Bateria

Model Mini ma mieć baterię o pojemności 2406 mAh, w przypadku modelu podstawowego i Pro będzie to 3095 mAh, zaś Pro Max dostanie już 4352 mAh.

Czytaj też: Rendery Galaxy Z Flip3 pokazują składaka z każdej strony

Procesor i pamięć

W serii iPhone 13 znajdziemy procesor Apple A15 Bionic, względem poprzedników jest on bardziej energooszczędny i wydajniejszy, jednak różnica nie jest ogromna. Jeśli zaś o pamięć chodzi, to spodziewamy się maksymalnie 6 GB RAM. Pamięć wbudowana w najdroższym wariancie, według plotek, może mieć pojemność 1T. Mówi się również o 256 i 512 GB.

Zobaczcie iPhone 13 na nowych renderach
Kwietniowe rendery serii iPhone 13

Aparaty

Optyka użyta w aparatach serii 13 ma być taka sama, jaką poznaliśmy w ubiegłorocznych smartfonach. Urośnie za to moduł aparatu, który będzie wyraźniej odznaczał się na pleckach urządzenia, podobnie jak obiektywy.

Zobaczcie iPhone 13 na nowych renderach
Kwietniowe rendery serii iPhone 13