Reklama
aplikuj.pl

Zapoznajcie najmłodszych z wielkimi umysłami. Seria Najwybitniejsi Naukowcy Wam w tym pomoże

Zapoznajcie najmłodszych z wielkimi umysłami, Seria Najwybitniejsi Naukowcy, Najwybitniejsi Naukowcy, komiksy Najwybitniejsi Naukowcy

Po zrecenzowaniu dla Was świetnego komiksu science-fiction z zagładą ludzkości w tle, zainteresowałem się bardziej naukową stroną komiksów, wpadając na serię Najwybitniejsi Naukowcy.

Jak wypada seria Najwybitniejsi Naukowcy?

W ramach dzieł wchodzących w serię Najwybitniejsi Naukowcy poznajemy losy i odkrycia jednych z największych umysłów w historii. Te dzieła podzielono na mniej więcej cztery sekcje. Ta najważniejsza sprowadza się do komiksu o bardzo dziecięcym i tym samym przystępnym charakterze, w którym możemy zapoznać z życiem i powodem, dla którego dana osoba zapisała się na kartach historii.

Czytaj też: Recenzja Odrodzenie. Czy tak wygląda idealne sci-fi?

Kolejne elementy serii obejmują szczegółowe informacje na temat poszczególnych postaci, głównego bohatera i towarzyszących mu wynalazków, a jednym z ciekawszych dodatków są szkice, które mogą zainspirować najmłodszych do spróbowania sił w rysowaniu. Innymi słowy, po te komiksy zdecydowanie warto sięgnąć, a nawet czytać je razem ze swoimi pociechami, odpowiadając tam i ówdzie na pytania, które z całą pewnością się pojawią.