WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Serial o Secret Invasion? Podobno Disney już nad nim pracuje!

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że na Disney+ ma pojawić się serial Secret Invasion, a najnowsze doniesienia to potwierdzają. Czy niedługo Skrulle opanują Ziemię?

Daniel Richtman donosi, że serial Secret Invasion dla Disney+ jest już w przygotowaniu, jednak uważa, że Marvel wprowadzi go dopiero przed Kapitan Marvel 2. Secret Invasion było jednym z najważniejszych wydarzeń komiksowych, w którym zmiennokształtni kosmici niemal podbili Ziemię. Podstępem przeniknęli do stanowisk obronnych, od S.H.I.E.L.D. aż po Avengers tylko czekając na idealny moment do ataku. Wiemy już, że do pewnej podmiany już doszło w Spider-Man: Far From Home, gdzie Maria Hill i Nick Fury zostali zastąpieni przez Skrulli.

Kapitan Marvel przedstawiła nam tą lepszą twarz zmiennokształtnych kosmitów, jednak Kevin Feige zaznaczył, że podobnie jak w przypadku ludzi istnieją zarówno dobrzy jak i źli Skrulle. Jednak Secret Invasion w MCU może przybrać zupełnie inny obrót, który zasugerowała już najnowszy Spider-Man. To Kree mieliby być złoczyńcami w tym konflikcie. Yon-Rogg udowodnił, że nie wszyscy Kree mają niebieską skórę, więc ci z „normalnym” kolorem z łatwością są w stanie wtopić się między ludzi. Nie mamy więc pojęcia jak długo infiltrowali oni Ziemię. Równie dobrze mogło się to rozpocząć już w 1995 roku, po wydarzeniach z Kapitan Marvel.

W swoim solowym filmie Carol Danvers zawarła sojusz ze Skrullami, a w Far From Home pokazało, że ich współpraca z Nickiem Fury trwa od lat. Dlatego właśnie Talos i Soren byli gotowi zastąpić na Ziemi Marię Hill i Fury’ego, podczas gdy oni sami zajmowali się tajemniczym projektem w kosmosie. Powszechnie uważa się, że jest to właśnie satelitarna siedziba S.W.O.R.D., organizacji zajmującej się ochroną Ziemi przed kosmitami. Ma ona zadebiutować w serialu WandaVision.

Secret Invasion w formie serialu pozwoli właściwie podejść do tego tematu i odpowiednio zbudować otoczkę niepewności i rodzącej się paranoi. Każdy z odcinków mógłby ujawniać kolejną warstwę planu kosmitów, których głównym zadaniem jest podstępne szkodzenie Ziemi. Oglądanie członków Avengers, którzy nie ufają sobie nawzajem może być naprawdę ciekawe.

Na razie jednak musimy pamiętać, że to tylko plotka, która nie ma oficjalnego potwierdzenia. Będziemy was na bieżąco informować, jeśli pojawią się nowe informacje.