Reklama
aplikuj.pl

Serwery Battlefield wyłączone

battlefield

Electronic Arts i DICE podzielili się informacją, która kiedyś czeka wszystkie gry. Serwery kolejnych gier studiów zostaną wyłączone. Tym razem obrywa seria Battlefield.

Żegnamy dawne odsłony Battlefield

DICE przedstawiło informacje, które zdradzają co czeka gry:

  • Battlefield 1943
  • Battlefield Bad Company
  • Battlefield Bad Company 2

Począwszy od 28 kwietnia 2023 roku gry Battlefield 1943, Battlefield Bad Company oraz Bad Company 2 zostaną usunięte z cyfrowych sklepów i nie będzie już można ich kupować. Jest to przygotowanie do wycofania usług sieciowych dla tych tytułów, co nastąpi 8 grudnia 2023 r. W przypadku Bad Company 1 i 2 nadal będzie można w nie grać i korzystać z ich funkcji offline, takich jak np. kampania dla jednego gracza.

Czytaj też: Fabuła Star Wars Jedi Ocalały nie porywa

Oczywiście nie ma sensu utrzymywać serwerów produkcji, w które dziś już mało kto gra. Nie wierzę jednak, że gracze zostawią tę sprawę bez swojej reakcji. Na pewno już jakieś ekipy pracują nad tym, aby prywatne serwery dalej działały bez problemów.

Ciekawe jest również to, czy gry znikną również z usług abonamentowych? Wszystkie te produkcje dostępne są w EA Play oraz Xbox Game Pass. Co więcej, Microsoft nawet ulepszył ich działanie na konsolach Series X i Series S. Praca pójdzie do kosza?