Reklama
aplikuj.pl

Sezon imprez growych. E3 umarło, ale są inne wydarzenia

e3

E3 znów się nie odbędzie. Nie ma co jednak się załamywać nad stanem tego wydarzenia, bo już od dawna mamy wiele, innych ciekawych imprez. Czego się spodziewać?

Spokojne oglądanie E3

Najpierw mała prywata. Od lat śledziłem transmisje z targów E3, oglądając je z niepokojem. Ten okres wręcz kojarzył mi się ze stresem! Dlaczego? Ano dlatego, że termin wydarzenia zawsze idealnie nakładał się z wszelkimi sprawdzianami, a potem egzaminami w szkole i na studiach. Jak tu oglądać nowe gry, gdy na karku czujesz oddech końca roku edukacji?

Czytaj też: Motocykliści przejęli GTA Online

Przez lata cieszyłem się, że w końcu kiedyś skończy się ten czas i E3 będzie można spokojnie oglądać. Problem jednak w tym, że ostatni rok studiów, pandemia i problemy E3 nałożyły się na siebie. Efekt jest taki, że kiedy w końcu mógłbym z ekscytacją oglądać targi, to ich już nie ma. No cóż, na szczęście mamy pełno zamienników, które lepiej dopasowują się do potrzeb dzisiejszych twórców.

Co zamiast E3?

Im więcej firm opuszczało E3, tym więcej mniejszych imprez growych powstawało. Kiedy się ich wszystkich spodziewać? Oficjalnie jeszcze szczegółów nie znamy, ale informatorzy już dostarczają pierwszych przecieków na ten temat. Oto co wiemy dzięki nim:

  • Przed 8 czerwca – PlayStation Showcase
  • 8 czerwca – początek Summer Game Fest
  • 9 i 10 czerwca – impreza organizowana przez Geoffa Keighly
  • 11 czerwca – Xbox + Bethesda Showcase
  • 11 czerwca – Starfield Direct
  • 12 czerwca – Ubisoft Forward

Czytaj też: Dead Island 2 z bonusami w polskich sklepach

PlayStation Showcase to najdłuższy format wydarzenia Sony. Nie jest to krótkie State of Play, a długi pokaz gier, gdzie ujawniane są najważniejsze informacje. Summer Game Fest to za to wydarzenie trwające kilka miesięcy, w ramach którego masa deweloperów będzie prezentować swoje produkcje.