Reklama
aplikuj.pl

Ruszyły testy beta aplikacji Shazam w przeglądarce

Pojawiła się nowa wersja aplikacji Shazam, która dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej. Jednak Apple zadbało też o apkę mobilną i odświeżyło jej interfejs.

Shazam w przeglądarce i ładniejsza apka mobilna

Apple jest już właścicielem Shazama. Czarne scenariusze się nie spełniły i apka nadal dostępna jest zarówno na iOS jak i na Androidzie. Do tego dla użytkowników obu systemów pojawiają się kolejne aktualizacje. Najnowsza wprowadza zmiany w interfejsie, który jest teraz zbliżony do Apple Music, a także ulepszono współpracę z tą usługą muzyczną. W centralnej wersji ekranu nadal znajdziemy główny przycisk, który służy do aktywacji nadrzędnej funkcji aplikacji, czyli słuchania otoczenia i rozpoznania utworu. Jednak na dole znajdziemy nowość jaką jest wysuwana karta, która zapewni nam łatwy i szybki dostęp do utworów, które aplikacja niedawno rozpoznała.

Czytaj też: Tryb ciemny w wyszukiwarce Google może zawitać do komputerowej przeglądarki
Czytaj też: Google Pay w BOŚ Banku
Czytaj też: Znikające SMS-y w iPhone z iOS 14 to wynik błędu

Najistotniejszą nowością jest jednak dostęp do Shazama z poziomu przeglądarki. Teraz wchodzimy na stronę i korzystamy z aplikacji. Jest to wersja beta, więc nie zdziwcie się, jeśli znajdziecie w niej jakieś błędy. Do korzystania konieczne jest udzielenie zezwolenia na korzystanie z mikrofonu. Po rozpoznaniu utworu pojawi się tytuł, wykonawca, a nawet link do teledysku na YouTube czy łącze przekierowujące do Apple Music.