WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Shelby Super Snake Sport F-150 – koncept, który może trafić do produkcji

Shelby American postanowiło wyjść z odpowiedzią dla tych, którzy kręcą nosem na turbodoładowaną V6 w modelu Raptor. Tak właśnie powstał koncept Super Snake Sport F-150.

Według Shelby jego klienci chcieli dostać dwudrzwiową ciężarówkę uliczną, która zachwycałaby swoją mocą i dźwiękiem, dlatego w koncepcie Super Snake Sport znalazł się 755-konny turbodoładowany silnik V8 z układem wydechowym Borla. Nie zabrakło też charakterystycznego obniżonego zawieszenia, czy zmian w układzie hamulcowych na czele z sześciotłokowymi zaciskami.

Masywny zderzak z dodatkowymi wlotami powietrza, maska Super Snake, czarne paski wyścigowe i bardziej subtelne dodatki na nadwoziu tylko podkreślają, że miejsce tego pickupa jest na drodze, a nie w terenie. Stąd zresztą obecność opon ulicznych na 22-calowych aluminiowych felgach, czy wyścigowe wyposażenie wnętrza w siedzenia Shelby Super Snake Sport, maty podłogowe i zestaw wskaźników.

Shelby Super Snake Sport F-150, koncept Super Snake Sport,  Super Snake Sport F-150,

Co jednak najważniejsze, jeśli ten koncept będzie cieszył się wysokim zainteresowaniem, to Shelby American faktycznie weźmie się za jego produkcje.

ŹRÓDŁO: Road and Track