Reklama
aplikuj.pl

Z sieci 5G korzysta już ponad 9 mln Koreańczyków

iphone 12, sieci 5g

Korea Południowa to jeden z pionierów i jednocześnie liderów budowy sieci 5G. Liczba abonentów przekroczyła tam już 9 mln, ale do końca roku spodziewany jest dynamiczny wzrost. Głównie za sprawą iPhone’a 12.

Sieć 5G zdobyła ponad 9 mln użytkowników w 1,5 roku

Korea Południowa uruchomiła sieć 5G w kwietniu 2019 roku. Jako pierwszy kraj na świecie. Po 1,5 roku liczba użytkowników sieci piątej generacji urosła do 9,25 mln. To dane na koniec września i liczba o prawie 600 tys. większa niż miesiąc wcześniej.

Czytaj też: Nadajniki 5G rosną jak grzyby po deszczu

Liczby są duże, ale w Korei nadal króluje sieć LTE. Korzysta z niej 77% abonentów, spośród 54,3 mln w całym kraju. Sporo osób nadal korzysta z sieci 3G – 6,1 mln, czyli 8,6% rynku.

Czytaj też: Podpalał maszty sieci komórkowej. Foliarz w rękach Policji

Do końca roku 11 mln użytkowników sieci 5G

iphone 12, 5g

Analitycy przewidują, że do końca roku z sieci 5G będzie korzystać ponad 11 mln Koreańczyków. Tak jak wielokrotnie podkreślałem, dużą zasługę będzie miał w tym iPhone 12. Smartfony Apple może nie należą do najtańszych, ale niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Jeśli jakikolwiek smartfon ma pozytywnie wpłynąć na popularność sieci 5G, to będzie to właśnie iPhone.

Czytaj też: iPhone 12 niszczy się jak szalony. Strach wkładać go do kieszeni