Reklama

Nadajniki 5G rosną jak grzyby po deszczu

Chińscy operatorzy pokazują jak wygląda modelowa budowa sieci 5G. Nie dość, że w ciągu kilku miesięcy postawili 500 tys. stacji bazowych, to jeszcze zrobili to znacznie przed ustalonym terminem.

Pół miliona nadajników 5G w kilka miesięcy

Trzej najwięksi chińscy operatorzy zakładali budowę 500 tys. nadajników sieci 5G w 2020 roku. Plan udało się zrealizować aż trzy miesiące przed terminem. Dzięki temu na koniec września w Chinach było ich już 690 tys.

Czytaj też: Sieć 5G powiększy światowe PKB o 8 bilionów dolarów

Wraz z rozbudową sieci rośnie liczba smartfonów z 5G. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 roku sprzedano 100 mln tego typu urządzeń.

Czytaj też: Masz pomysł na wykorzystanie 5G? Zgłoś się do Plusa

Z informacji Bloomberga wynika, że Huawei miał zapewnić chińskich operatorów, że zgromadzone zapasy pozwalają zaopatrywać ich w podzespoły niezbędne do budowy stacji bazowych do końca 2021 roku.

Czytaj też: Dezinformacja na temat sieci 5G na celowniku państw Unii Europejskiej

Rynek 5G w Chinach dynamicznie rośnie

Tylko dwóch chińskich operatorów miało na koniec września już ponad 178 mln klientów korzystających z sieci 5G. W Chinach Mobile jest było ich 114 mln, a w China Telecom 64,8 mln. Swoich danych nie udostępnia China Unicon, ale możemy zakładać, że razem z nim ponad 200 mln Chińczyków już korzysta z sieci 5G.

Czytaj też: [Konkurs] Rzuć nam wyzwanie i wygraj OPPO Reno4 Pro 5G