Więcej 5G w Plusie. Rozbudowa sieci idzie do przodu

plus 5g logo

Plus informuje o dalszej rozbudowie sieci 5G. Już w tym miesiącu zasięg sieci piątej generacji obejmie 5 mln osób oraz 11 mln w 2021 roku.

Jeszcze w tym miesiącu więcej 5G w Plusie

Plus 5G

Do końca listopada 2020 roku Plus będzie miał 700 aktywnych stacji bazowych sieci 5G. To przełoży się na zasięg dla 5 mln osób. Do obecnych miast będących w zasięgu sieci 5G – Warszawy, Łodzi, Gdańska, Katowic, Poznania, Szczecina i Wrocławia dołączą mieszkańcy m.in. aglomeracji śląskiej, Trójmiasta, Krakowa, Bydgoszczy, Częstochowy, Olsztyna, Kielc, Radomia, Torunia, Zielonej Góry, Opola, Gorzowa Wielkopolskiego.

Czytaj też: Dużo Internetu w Plusie na kartę

11 mln osób i 150 miast w zasięgu 5G

Plus 5G

W 2021 roku zasięg sieci 5G Plusa obejmie 11 mln osób w 150 miastach Polski.

Czytaj też: Plus z nową ofertą. Prosto, bez limitu i 5G dla wszystkich

Jacek Felczykowski, członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus”

Oferujemy najszybszą sieć internetu 5G w Polsce. Zależy nam na tym, by w możliwie jak najkrótszym czasie, jak najwięcej Polaków otrzymało do niej dostęp.
Podobnie jak 10 lat temu, kiedy jako pierwsi w Polsce wprowadzaliśmy LTE, tak teraz pierwsi chcemy dać milionom mieszkańców Polski prawdziwe 5G.

Docelowo w 2021 roku sieć 5G Plusa ma działać na 1700 stacjach bazowych. Przede wszystkim w byłych miastach wojewódzkich oraz w ich najbliższym otoczeniu.

Czytaj też: Orange ma najlepszą sieć w Polsce. W zleconym przez siebie badaniu