WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Sieciowe gry Sony mogą trafić na PC

Sieciowe gry Sony mogą trafić na PC

Sieciowe gry Sony mogą być pierwszymi tytułami od dłuższego czasu, które trafią na PC. Jakie firma ma plany na nowe marki?

Sony aktualnie dominuje jeśli chodzi o rynek gier przeznaczonych dla pojedynczego gracza. Gdy konkurencja w postaci Microsoftu skupiła się na rozgrywce sieciowej, Japończycy poszli w doskonałe gry dla jednej osoby. Jak widać, po wynikach sprzedaży, ruch się bardzo opłacił. Nie dość, że każda gra (nawet nowa marka) przynosi ogromne zyski, to jeszcze napędza sprzedaż konsol.

Czytaj też: Sony kupiło Insomniac Games – odpowiedź na ostatnie zakupy Microsoftu

Przed nami premiery takich tytułów, jak Death Stranding czy The Last of Us: Part II. Obie produkcje zapewne jeszcze bardziej podkręcą wyniki Sony i umocnią pozycję firmy na tronie mistrzów gier single-player. Gdy spojrzymy jednak na produkcje dla wielu graczy… Nie jest dobrze.

Rzućcie okiem na ostatni zwiastun Predator: Hunting Grounds. Produkcja, która ma przypominać Evolve, już na materiale z rozgrywki nie grzeszy płynnością, czy ładną oprawą graficzną. Do tego już po samym wideo czuć, że jest archaiczna.

Być może dlatego Sony, które nie wyrobiło sobie doświadczenia w grach sieciowych (a firmy, które od tego miało – sprzedano), będzie starało się wydawać gry online również na PC. Większa baza graczy pomoże utrzymać młode marki. Shawn Layden z Sony Worldwide Studios mówi wprost – część przyszłych gier first-party od Sony, które będą grami sieciowymi będą trafiały też na komputery.

Czytaj też: Nowe gry w GamePass – Microsoft oszalał, te produkcje są za dobre

Źródło: wccftech.com