WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Sony kupiło Insomniac Games – odpowiedź na ostatnie zakupy Microsoftu

Sony kupiło Insomniac Games – odpowiedź na ostatnie zakupy Microsoftu

Sony kupiło Insomniac Games. Wielkie firmy idą ze sobą na wojnę o tytuły ekskluzywne.

Niektórzy pewnie zdziwili się, gdy usłyszeli wieści pochodzące od Sony. Firma, która stoi za PlayStation, kupiła właśnie całe Insomniac Games. Oznacza to, że deweloper należy teraz do „rodziny Sony” i będzie tworzył gry ekskluzywne dla japońskiej firmy.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 na Stadię – gracze już śmieją się z Epica

Dlaczego niektórzy się zdziwili? Patrząc na pierwsze komentarze na temat tego przejęcia, wiele osób było przekonanych, że studio już teraz należy do Sony. Resistance, Ratchet and Clank, czy ostatni Spider-Man to tytuły stworzone ekskluzywnie dla konsol PlayStation. No, ale jak sami widzicie – studio dopiero teraz należy do Japończyków.

Taki ruch Sony zapewne ma zabezpieczyć przyszłość tytułów ekskluzywnych, które są kołem napędowym PlayStation 4 i tak samo będzie w przypadku PlayStation 5. Chodziły plotki o tym, że Microsoft przyglądając się kolejnym deweloperom do kupienia, również zastanawiał się nad Insomniac Games.

Samo Insomniac Games już romansowało z Microsoftem. To właśnie oni stworzyli jedną z lepszych gier ekskluzywnych (do niedawna) dostępnych na konsoli zielonych – Sunset Overdrive.

Czytaj też: Zapowiedź Ghostrunner – Mirror’s Edge spotyka Hotline Miami

 Źródło: wccftech.com