Siły Kosmiczne USA przeprowadziły pierwszy test pocisku

Siły Kosmiczne USA, Space Force, USA Space Force, test Space Force

O Siłach Kosmicznych USA (oryginalnie Space Force) pisaliśmy już nie raz, ale dopiero teraz mamy okazję zobaczyć nową gałąź wojskową USA w akcji.

Jak podaje Popular Mechanics, przed kilkoma dniami, wcześnie rano Space Force przeprowadził test międzykontynentalnego pocisku balistycznego Minuteman III w ramach rutynowego testu siły rakietowej Ameryki.

Pocisk wystrzelił z silosu startowego w bazie Sił Powietrznych Vandenberg około godziny 12:33 czasu kalifornijskiego. Następnie pokonał 6750 km, aby rozbić się na atolu Kwajalein na Wyspach Marshalla. Oczywiście nie był wyposażony w głowicę termojądrową.

Test pod nazwą FTU-2 został przeprowadzony przez Air Force Global Strike Command i odbył się w Vandenberg, placówce 30. skrzydła kosmicznego, które jest częścią Space Force. Chociaż jest to odrębna gałąź Wojska USA, Siły Kosmiczne są technicznie częścią Sił Powietrznych.

Teraz Space Force przygotowuje się do czynnej służby, której częścią z pewnością będzie kontrolowanie placówek z silosami rakietowymi. Z czasem będzie również stanowiło pieczę nad wojskowymi satelitami.