Nie wiadomo, skąd pochodzą 42 niedawno znalezione szkielety

Nie wiadomo, skąd pochodzą 42 niedawno znalezione szkielety

Robotnicy pracujący na terenie Buckingham, którzy przygotowywali tereny pod prace budowlane natrafili na szczątki należące do 42 osób. Nie wiadomo jednak, kim byli zmarli.

Obecnie trwa spór pomiędzy okolicznymi mieszkańcami, a autorami wykopalisk. Nie wiadomo również, czy w miejscach pochówku znajdowały się jakiekolwiek artefakty. Takowe mogłyby dostarczyć informacji na temat daty powstania grobów oraz tożsamości osób, które się w nich znajdowały.

Jedna z teorii zakłada, iż ciała mogą pochodzić z czasów anglosaskich, kiedy na terenie Buckingham doszło do wielu zabójstw. Poza tym naukowcy przypuszczają, iż są to szczątki przestępców skazanych na śmierć przez powieszenie. Pojawiły się nawet głosy, że budowlańcy natrafili na groby ofiar wojny domowej.

Sytuacja jest niezwykle skomplikowana, ponieważ prace budowlane zostały wstrzymane, ale archeolodzy nadal nie wydali jakiegokolwiek raportu dotyczącego szkieletów. Biorąc pod uwagę fakt, że od momentu odkrycia minęło już kilka tygodni, dokładniejsze informacje powinny pojawić się już wkrótce.