WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Tego jeszcze nie było, czyli składana elektryczna łódka AquaNaut 270

Tego jeszcze nie było, czyli składana elektryczna łódka AquaNaut 270

Na Kickstarterze pojawiła się właśnie AquaNaut 270, czyli składana łódka, która może zyskać elektryczny napęd. Chociaż do tej pory składane kajaki widzieliśmy często, na takie cacko wpadliśmy po raz pierwszy.

Składana łódka AquaNaut 270

Zaprojektowany przez inżyniera z Teksasu, Rolanda Heersinka, AquaNaut 2070 ma postać dwóch głębokich kadłubów przypominających… bagatela kajaki, które są połączone za pomocą „burta w burtę” za pomocą dwóch metalowych belek poprzecznych.

Czytaj też: Obejrzyj jak Model 3 Tesli bawi się w statek
Czytaj też: Bezzałogowy statek udał się w samotną podróż
Czytaj też: Tajemniczy statek szpiegowski z USA wyrzucony na brzeg

Każda z platform pomieści do dwóch osób, a przestrzeń między nimi może służyć jako miejsce na dodatkowego pasażera albo bagaż. AquaNaut 270 tworzy wstępnie pozginany 4-milimetrowy polietylen UHPDE, którego można złożyć w ciągu dziesięciu minut, aby z bryły o grubości 76 mm o łącznej wadze ponad 32 kilogramów powstała podwójna łódź o długości 2,7 metra i szerokości 2,1 metra.

Czytaj też: Sowiecki statek towarowy w rękach marynarki USA. Jak to się stało?
Czytaj też: W Bałtyku spoczywa XVII-wieczny statek. Naukowcy podali informacje na jego temat
Czytaj też: Oto największy ziemnowodny statek na świecie

AquaNaut 270 może poradzić sobie z maksymalnie 295 kilogramami „masy” na pokładzie. Co jednak najciekawsze, z tą łódeczką szalenie ponoć łatwo połączyć swój własny silnik elektryczny, który montuje się na tylnej belce. Niestety nie jest to tania zabawa, bo za pozbawiony silnika egzemplarz trzeba wyłożyć teraz na Kickstarterze 2799 dolców, czyli ponad 10000 zł.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News