Oto największy ziemnowodny statek na świecie

Oto największy ziemnowodny statek na świecie

Specjalizująca się w ziemnowodnych statkach firma Sealegs z Nowej Zelandii ujawniła właśnie największą wersję tego typu dzieła i to na skalę światową!

Firma Sealegs twierdzi, że nowo ogłoszony RIB Cabin to nie tylko największa wyprodukowana przez nią łódź, ale także największa amfibia produkcyjna na świecie. Potwierdza to długość 12 metrów i wystarczająca ilość miejsca na 12 osób, a więc mowa tutaj o rozmiarach, wymagających nowego podejścia do napędu.

RIB Cabin od Sealegs napędzają hydrauliczne silniki wbudowane w koła o szerokości 5000 mm, które zapewniają 9000 Nm momentu obrotowego i napęd na wszystkie koła. Rozpędzają na lądzie statek do maksymalnie 8 km/h, a w wodnych przygodach dają dojść do głosu dwóm silnikom zaburtowym o mocy 400 KM. Te w wodzie rozpędzają łódź do maksymalnej prędkości prawie 74 km/h.

Oto największy ziemnowodny statek na świecie

Dostępny jest szereg układów dla 12-metrowego RIB Cabin, z opcjami dla maksymalnie czterech miejsc do spania, a nawet całkowicie zamkniętą i zamykaną kabiną wyposażoną w panoramiczne okna. Na pokładzie znajduje się również elektryczny szyberdach i „pokój” z kuchenką, zlewem, lodówką i toaletą.

Czytaj też: Pozwól nadgarstkom odetchnąć z rowerowymi uchwytami Spirgrips Plus

Według Sealegs, pierwsza jednostka została już sprzedana klientowi w Europie, a jej dostawa ma mieć miejsce w 2021 roku (via New Atlas).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News