Reklama
aplikuj.pl

Podróżna gitara w etui wielkości laptopa? Zobaczcie sami!

Jeśli gracie na gitarze to wiecie, że ten instrument w pokrowcu mały nie jest. Nie jest również poręczny, zwłaszcza w podróży. A co jeśli moglibyśmy mieć gitarę, która po rozłożeniu zmieści się w pokrowcu wielkości tego na standardowego laptopa? Oto Slite od Reveho!

Składana gitara nie jest znowu taka nowością. Na Kickstarterze takich pomysłów pojawiało się sporo, choć do tej pory tylko na jeden udało się zebrać pełną pulę pieniędzy. Francuska firma Reveho postanowiła jednak spróbować swoich sił w tym temacie również zbierając pieniądze w sieci na sfinansowanie projektu.

Czym więc ich gitara Slite rożni się od poprzedników?

Przede wszystkim tę składaną gitarę można zmieścić w kompaktowym etui wielkości 45,5 x 28 x 10 cm. Taka podróżna torba jest więc niewiele większa od pokrowca na laptopa 15′.

Dla porównania, tak wygląda rozkładana gitara od Mercury, na której produkcję również zbierano pieniądze na Kickstarterze

Jeśli zaś chodzi o konstrukcję, Slite składa się z pięciu głównych elementów:

  • aluminiowego rdzenia środkowego z drewnianym grzbietem,
  • górnej części korpusu z tworzywa sztucznego,
  • korpusu dolnego z tworzywa sztucznego
  • dwóch części szyjki z klonowego drewna

Dla porównania składana gitara Genesis (również projekt z Kickstartera)

Dzięki takiej budowie gitara Slite nie tylko rozkłada się na małe części, ale również prezentuje się wyjątkowo i futurystycznie. Reveho twierdzi, że montaż może zająć 20 sekund, co wydaje się nieprawdopodobne. Nawet jeśli to tylko czcze przechwałki, to i tak cała konstrukcja wykonana jest tak, by montaż był łatwy i nie wymagał dodatkowego sprzętu. Przy tym firma obiecuje bardzo solidny i wytrzymały sprzęt.

Czytaj też: Ludzie! Dlaczego nie kupujecie biletów na pociąg przez Internet?

Slite jest gitarą modułową

Żeby tego było mało, gitara Slite jest urządzeniem modułowym, a to oznacza, że można wyposażyć ją w dodatkowe bajery, takie jak wbudowany przedwzmacniacz, wbudowane głośniki czy dodatkowe efekty. Jest również wejście na słuchawki. Bateria głośników powinna starczyć na sześc godzin odtwarzania a ładuje się ją za pomocą kabla USB typu C.

Slite od Reveho – cena

Reveho obiecuje, że w przyszłym miesiącu na Kickstarterze pojawi się, oprócz wersji podstawowej, także wersja z wzmacniaczem. Podstawka wraz z etui podróżnym dostępna będzie za ok 1779$, zaś zestaw ze wzmacniaczem za 2099$.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News