WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Składany rower elektryczny Fiido D11 zaskakuje zasięgiem

Składany rower elektryczny Fiido D11 zaskakuje zasięgiem

Chińska firma mobilna Fiido przygotowuje się do wrzucenia na kampanie Indiegogo lekki, mały i przede wszystkim składany elektryczny rower, jakim jest model D11.

Fiido już teraz sprzedaje składane e-rowery, a nawet elektryczny skuter ze składaną kierownicą, ale w przypadku nowego produktu zdecydował się na przedprodukcyjne szukanie wsparcia finansowego. Spodziewamy się, że potrzebne pieniądze uzyska znacznie szybko, bo ten ebike po prostu sprawia świetne wrażenie.

Model D11 bazuje na ramie stworzonej ze stopu aluminium klasy lotniczej, dzięki czemu waży zaledwie 12,9 kilogramów. Jego waga jest o tyle ważna, że producent chwali się możliwością jego składania (via New Atlas). Normalnie cały rower zajmuje 248 x 57 x 110 cm miejsca, ale dzięki składanemu mechanizmowi, w ciągu kilku sekund można go zmniejszyć do kolejno 84 x 40 x 59 cm.

Fiido obiecuje do 100 kilometrów zasięgu w trybie wspomagania pedałowania za sprawą akumulatora 36 V/11,6 Ah, który znajduje się w wyjmowanej sztycy. Jego naładowanie trwa około siedem godzin, a trzy poziomu wspomagania zapewnia 250 W silnik ukryty w tylnej piaście. Maksymalna prędkość bez wspomagania wynosi z kolei 25 km/h.

Czytaj też: Samsung Galaxy Fold 2 z rysikiem. Mate X2 podobno też go dostanie

Na D11 nie zabrakło wyświetlacza LCD do wybierania trybów asystowania i sprawdzania informacji o stanie roweru. Osprzęt uzupełniają światła przednie i tylne, 7-biegowa przerzutka Shimano i 20-calowe obręcze owinięte oponami CST. Siłę hamowania zapewniają z kolei mechaniczne hamulce tarczowe z przodu i z tyłu. Kampania na Indiegogo ruszy 20 czerwca, a cena detaliczna za D11 sięgnie 1299,99$.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News