Reklama

Składany telefon LG za 150 euro. Nie kupisz go w Polsce

Ostatnie miesiące przyzwyczaiły nas, że składane konstrukcje muszą być ekstremalnie drogie. LG pokazuje, że niekoniecznie i prezentuje model LG Folder 2 kosztujący skromne 150 euro.

LG Folder 2 to rozbudowany telefon z klapka

Na wstępnie wybaczcie mi clickbaitowy tytuł. Tym razem to było silniejsze ode mnie. Oczywiście mówimy tutaj o bardzo prostym telefonie z klapka jakim jest LG Folder 2.

Folder 2 to naprawdę prosty telefon, wyposażony w dwa ekrany – główny o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości 240 x 320 pikseli, a drugi monochromatyczny o przekątnej 0.9 cala służący do wyświetlania powiadomień.

Nie do końca rozumiem sens zastosowania tutaj typowo androidowego układu Qualcomm Snapdragon 210 i aż 1 GB pamięci RAM. Na wyposażeniu mamy też łączność Bluetooth, Wi-Fi i LTE, 8 GB pamięci wbudowanej oraz przycisk SOS. Znajduje się on obok aparatu (2 Mpix), a przyciśnięcie go trzykrotnie zainicjuje połączenie z wybranym numerem.

Zobacz też: Motorola Edge piękna nie będzie. Nie przywiązujmy się do jej nazwy

Ciekawostką jest obecność specjalnego przycisku, który pozwala na rozpoczęcie nagrywania rozmowy lub wywołanie funkcji głosowego wsparcia sztucznej inteligencji. Mają to być jednak funkcje dostępne tylko u wybranych operatorów.

Cała konstrukcja waży 127 gramów, a telefon jest zasilany akumulatorem o pojemności 1470 mAh.

W Azji klapki nie wychodzą z mody

Często mam wrażenie, że w Azji moda na telefony z klapką nigdy nie przemija. Nie bez powodu najwięksi producenci, tacy jak LG i Samsung, a często również Sharp, tworzą specjalne modele z klapką wyłącznie na rynki azjatyckie.

Podobnie będzie z LG Folder 2. Telefon będzie dostępny na rynku koreańskim w cenie 198 tys. wonów, czyli 160 dolarów lub 150 euro. Jak na oferowane możliwości, to dobre 100 euro za dużo.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News