WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sklep Epic Games otrzyma system opcjonalnych recenzji

Epic Games to tak naprawdę pierwsza w historii firma, która rzuciła nie białą chustę, a solidną rękawicę Valve w kwestii platformy cyfrowej dystrybucji gier. Sklep Epic Games kusi wydawców lepszymi warunkami, dlatego też udało mu się zgarnąć Steamowi sprzed nosa Metro Exodus i The Division 2. Jednak wielu graczy nie uważa, że twórcy Fortnite robią to zgodne z zasadami honorowej konkurencji, idąc w stronę monopolu i poniekąd nieprokonsumenckich zachowań. Jednym z nich był brak systemu recenzji w sklepie, co jednak Epic Games naprawi.

Okazuje się bowiem, że firma już teraz pracuje nad prowadzeniem do swojego sklepu systemu recenzji, jakie będą mogli zamieszczać gracze, poddając dane gry ocenie. Jednak jest w tym mały haczyk, ponieważ to wydawca/twórca zdecyduje, czy chce, aby w sklepowej ofercie swojej gry znalazł się ten system. Wydawać się może, że nie jest on specjalnie potrzebny, ale to tylko pozory.

Łatwe w dostępie recenzje społeczności, które na dodatek widać na stronie sklepu w przystępnej skali (np. od 0-100%) oceny mają istotny wpływ na sprzedaż. Zwłaszcza w momentach, kiedy do istniejącej już na rynku produkcji trafia jakiś dodatek lub zmiana, która nie podoba się starym wyjadaczom, którzy nagle obrzucają swój ulubiony tytuł negatywnymi ocenami, obniżając tym samym szansę, że ktoś nieobeznany z rynkiem zdecyduje się na zakup.

Czytaj też: Pudełkowe wydania Metro Exodus z kluczem aktywacyjnym na Epic Games Store

Źródło: Variety