Reklama
aplikuj.pl

Kiedy doczekamy się modelu Skoda Fabia nowej generacji?

Coraz częściej docierają do nas informacje na temat nowych samochodów w zasięgu portfela „typowego Kowalskiego”, a tym razem w grę wchodzi model Fabia nowej generacji. Jakie plany ma z nim Skoda?

Informacje na ten temat czerpiemy prosto od nowego dyrektora generalnego Skody, Thomasa Schafera, który choć będzie trzymał się strategii swojego poprzednika 2025, obiecał wdrożyć własne pomysły, które wyniosą cieszącą się ogromnym sukcesem markę „na wyższy poziom”. Wszystko w myśl poszerzania bazy klientów, kiedy to światła reflektorów skierowały się na model Fabia.

Thomas postawił sprawę jasno, zapowiadając, że model Fabii nowej generacji pojawi się na rynku w 2021 roku. Nie wdawał się jednak w żadne szczegóły i na koniec powiedział tylko, że będzie to „świetny samochód” i że ma duże oczekiwania co do niego (via Motor1).

Ten subkompaktowy hatchback ma przejść na platformę MQB A0, która stanowi podstawę jego siostrzanych modeli VW Polo i SEAT Ibiza, a także bardziej wyszukanego Audi A1.

Czytaj też: Dostawy 765LT zaraz ruszą, a McLaren zmienił jego osiągi

W grę wejdą zapewne wolnossące i turbodoładowane 1-litrowe silniki z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Może doczekamy się nawet łagodnej hybrydy? Dużo pytań, ale tradycyjnie mało odpowiedzi. Tak to jednak jest, kiedy do premiery dzieli nas jakiś rok.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News