Reklama
aplikuj.pl

Na miejscu akcji jeszcze szybciej, czyli drony Recruit dla służb

dron Recruit silnik benzynowy służby

Drony na służbie policji, straży pożarnej, czy nawet pogotowia, to klucz do szybkiego reagowania i omijania największych problemów z dojazdem na miejsce. Doskonale wie to firma Sonin Hybrid.

Ta firma z Atlanty stworzyła drona Recruit typu quadkopter (z czterema śmigłami), który został stworzony specjalnie z myślą o ratownikach. Skąd te wnioski? No cóż, Recruit może podobno latać z prędkością ponad 225 km/h, a na jednym ładowaniu wytrzymywać nawet 3 godziny lotu.

Recruit sprowadza się do korpusu z włókna węglowego i hybrydowego systemu zasilania, który sprowadza się do silnika benzynowego, działającego w roli generatora. Ten ładuje akumulatory, które następnie dostarczają moc do czterech silników elektrycznych. Dzięki temu dron ma tak imponujący czas lotu i jest w stanie osiągać tak wysokie prędkości.

To jednak nie koniec możliwości drona, bo ten otrzymał oczywiście solidny aparat, a dokładniej mówiąc, jednostkę stabilizowaną gimbalem z 30-krotnym zoomem optycznym, która jest zdolna do nagrywania w 4K i 30 klatkach na sekundę. Nie zabrakło technologii śledzenia, kamery noktowizyjnej, reflektora o jasności 6000 lumenów, głośnika oraz rozbudowanego oświetlenia.

Czytaj też: Jak pisać w powietrzu dronem? Jest już na to sposób

Dronem można sterować zdalnie w czasie rzeczywistym albo zrzucić to na bakier autonomicznego lotu po zaprogramowanej wcześniej ścieżce lotu. Przedstawiciel firmy poinformował serwis New Atlas, że produkcja dronó Recruit ruszyła, a pierwsze dostawy mają rozpocząć się pod koniec tego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News