Reklama

Na miejscu akcji jeszcze szybciej, czyli drony Recruit dla służb

dron Recruit silnik benzynowy służby

Drony na służbie policji, straży pożarnej, czy nawet pogotowia, to klucz do szybkiego reagowania i omijania największych problemów z dojazdem na miejsce. Doskonale wie to firma Sonin Hybrid.

Ta firma z Atlanty stworzyła drona Recruit typu quadkopter (z czterema śmigłami), który został stworzony specjalnie z myślą o ratownikach. Skąd te wnioski? No cóż, Recruit może podobno latać z prędkością ponad 225 km/h, a na jednym ładowaniu wytrzymywać nawet 3 godziny lotu.

Recruit sprowadza się do korpusu z włókna węglowego i hybrydowego systemu zasilania, który sprowadza się do silnika benzynowego, działającego w roli generatora. Ten ładuje akumulatory, które następnie dostarczają moc do czterech silników elektrycznych. Dzięki temu dron ma tak imponujący czas lotu i jest w stanie osiągać tak wysokie prędkości.

To jednak nie koniec możliwości drona, bo ten otrzymał oczywiście solidny aparat, a dokładniej mówiąc, jednostkę stabilizowaną gimbalem z 30-krotnym zoomem optycznym, która jest zdolna do nagrywania w 4K i 30 klatkach na sekundę. Nie zabrakło technologii śledzenia, kamery noktowizyjnej, reflektora o jasności 6000 lumenów, głośnika oraz rozbudowanego oświetlenia.

Czytaj też: Jak pisać w powietrzu dronem? Jest już na to sposób

Dronem można sterować zdalnie w czasie rzeczywistym albo zrzucić to na bakier autonomicznego lotu po zaprogramowanej wcześniej ścieżce lotu. Przedstawiciel firmy poinformował serwis New Atlas, że produkcja dronó Recruit ruszyła, a pierwsze dostawy mają rozpocząć się pod koniec tego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News