Reklama
aplikuj.pl

Jak powstała pierwsza skórka mityczna w Overwatch 2?

overwatch 2

Blizzard opowiedział o tworzeniu mitycznej skórki Genjiego do Overwatch 2. Jak przebiega taki proces w legendarnej firmie?

Mityczny Genji w Overwatch 2

Cyberdemon dla Genjiego to pierwsza ze skórek mitycznych. Znajdują się one kategorię wyżej niż legendarne, wynosząc grafikę, animację i efekty specjalne do poziomu, którego do tej pory nie widziano w elementach ozdobnych.

Wybraliśmy Genjiego na odbiorcę pierwszej skórki mitycznej z kilku powodów, ale przede wszystkim wydawało nam się bardzo naturalne stworzenie jej dla jednego z najbardziej lubianych bohaterów w grze. Kto nie kocha młodszego ze smoczych braci, który został przywrócony do życia, aby stać się zabójczym cyborgiem-ninja i ostatecznie odnalazł swój cel w pokoju i harmonii.

Wypróbowano wiele koncepcji na różnych bohaterach, aby opracować proces tworzenia skórki mitycznej. „Wstępne szkice koncepcyjne powstawały podobnie jak w przypadku skórek legendarnych, od wyjątkowego motywu”, opowiada Qiu Fang. główny grafik koncepcyjny. „Następnie przedstawialiśmy takie pomysły jak warianty, modyfikacje i możliwe efekty oraz motyw sezonu”.

Czytaj też: Assassin’s Creed Valhalla w kolejnym abonamencie?

Te wyjątkowe motywy pomagają nakierować projekt. Następnie skórka jest dopracowywana wokół drugorzędnych motywów, które pasują do Overwatch. „W przypadku Genjiego dołączyliśmy japońską sztukę do projektu jego zbroi i tatuaży”, mówi Fang. „Wierność postaci jest dla nas zawsze ważna, więc użyliśmy kombinacji kolorów, które pasują do osobowości i stylu Genjiego”.

Z 2D do 3D, Genji w Overwatch 2

Gotowa koncepcja została przekazana zespołowi artystycznemu, który stworzył model oraz wszystkie kolory, wzory i tekstury skórki. Każdy bohater ma wyjątkowy model swojego ciała, broni i wyposażenia, co stanowiło pewne wyzwanie przy tworzeniu skórki mitycznej dla Genjiego, ponieważ ma on tak wiele elementów.

Czytaj też: The Sims 5 wyciekło. Gracze już projektują mieszkania

Wprowadzenie wszystkich zasobów do gry wymagało zupełnie nowego procesu, aby uwzględnić dodatkowe modyfikacje i wymagania techniczne. „Optymalizacja była ważną częścią procesu”, komentuje Jeff Mianowski, starszy grafik postaci. „Upewniliśmy się, że skórka mityczna Genjiego jest jak najbardziej czadowa, pamiętając przy tym o wydajności gry”.

„W przypadku Genjiego, gdy tylko mogliśmy zobaczyć skórkę w grze, zaczęliśmy kombinować ze zmianą efektów jego shurikenów i Smoczego Miecza – wszystkie umiejętności zostały zaktualizowane dla tej skórki”, objaśnia Chris Wilson, główny grafik efektów specjalnych. „Wszystkie miejsca, w których skórka występuje w grze, zostały przeprojektowane, łącznie z wyborem bohatera, emotkami, prezentacjami zagrań itd.