WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Skradziony laptop Razera pojawił się na aukcji #AKTUALIZACJA

Prototypowy laptop Razera został skradziony podczas targów CES. Notebook jest bardzo ciekawy, posiada trzy ekrany więc z automatu stał się ciekawym kąskiem dla złodziei. Okazuje się, że trafił on teraz na aukcję w jednym z portali.

Skradzione zostały dwie sztuki podczas ostatniego dnia wystawy. Teraz, jedna z nich pojawiła się na aukcji w chińskim serwisie Taobao. Nie może to być fake ponieważ w aukcji widać realne zdjęcia sprzętu. Cena wynosi 150 000 RMB czyli około 22 000$ i póki co nikt nie zdecydował się na jego zakup. Co ciekawe sam Razem oferuje 25 000$ za wskazówki, które doprowadzą do złapania złodzieja.

Co jest jeszcze ciekawe to fakt, że póki co nie wiadomo jak laptopy zostały skradzione. Były one schowane za szkłem oraz cały czas ktoś był przy nich. Może to jeden z pracowników pokusił się o łatwy zarobek? Ale w takim razie skąd pomysł na wystawienie go na aukcji- nie wydaje się to być zbyt mądrym posunięciem.

#AKTUALIZACJA

Okazuje się jednak, że zdjęcie i cała aukcja to fake. Fotka pochodzi z serwisu CNET a całość nie wiadomo czemu ma służyć- może wyłudzeniu? Jak widać złodzieje nie byli jednak na tyle głupi, żeby wystawić laptopa na normalną aukcję. Dla Razera to nie jest dobra nowina bo ciągle nie wiadomo co się stało ze skradzionymi prototypami.

Źródło: https://liliputing.com/