Skuteczny sposób na czkawkę? HiccAway!

Skuteczny sposób na czkawkę? HiccAway!

Chyba każdemu zdarzyło się zmagać z uporczywą czkawką. Sposobów jej leczenia jest wiele, ale żaden, wbrew obiegowym opiniom, nie jest niezawodny. Wygląda jednak na to, że w końcu pojawiło się urządzenie, które rozwiąże ten problem. Czy HiccAway to skuteczny sposób na czkawkę?

HiccAway to skuteczny sposób na czkawkę? Tak twierdzi wynalazca

Domowych remediów ma czkawkę jest bardzo wiele. Najpopularniejszym jest chyba przestraszenie kogoś lub wypicie wody z odwróconej szklanki. Niektórzy doradzają schowanie głowy między kolana, a jeszcze inni, jak mój tata, zjedzenie łyżeczki cukru. Wszystkie te metody łączy jedno – nie działają na wszystkich.

Czytaj też: Skąd się bierze czkawka?

Tymczasem dyrektor oddziału intensywnej terapii neurologicznej na Uniwersytecie w Teksasie, dr Ali Deifi opracował HiccAway, czyli specjalną słomkę. Jej zadaniem jest skuteczne poradzenie sobie z czkawką. Urządzenie powstało dla osób po urazach neurologicznych, by skuteczniej mogli powrócić do zdrowia, gdyż czkawka jest u nich powszechną przypadłością.

HiccAway z wyglądu przypomina grubą słomkę i właściwie tak też się z niej korzysta. Wystarczy wybrać odpowiednie ustawienie ( w zależności czy będzie jej używać dorosły, czy dziecko), a potem po prostu włożyć do wypełnionej poniżej połowy szklanki z wodą. Kolejnym krokiem jest pociągnięcie łyku siłą i natychmiastowe połknięcie wody. Po powtórzeniu tego procesu maksymalnie trzykrotnie, czkawka ma ustąpić.

Czytaj też: realme GT vs Xiaomi Mi 11i. Czy drożej oznacza lepiej?

Słomka HiccAway, podczas picia przez nią, wytwarza ciśnienie obniżające przeponę i poruszające nagłośnię. Właśnie dzięki temu jest w stanie radzić sobie z czkawką. Przyznam się szczerze, że chyba jest to jeden z tych gadżetów, który koniecznie powinnam mieć. Jaki jest jej koszt? 14 dolarów, czyli jakieś 53 zł.