Reklama

Nowe słuchawki Sony WF-1000XM4 mogą być wygodne dla wszystkich

Sony właśnie ogłosiło nowość w swojej rodzinie słuchawek 1000X, zastępującą WF-1000XM3. Chociaż firma w nazwy „ciągle nie umie”, to przynajmniej łatwo się w tych modelach rozeznać, co potwierdza dzisiejsza premiera słuchawek Sony WF-1000XM4.

Słuchawki WF-1000XM4 będą dostępne w kolorze czarnym i srebrnym, a ich sprzedaż rozpocznie się w czerwcu 2021 roku, kiedy to zaczną trafiać w nasze ręce z trzema zamiennymi gumkami oraz przewodem USB-C do ładowania dołączonego etui ładującego. To „rozszerza” baterię wbudowaną w słuchawki, umożliwiającą działanie na pełnych 12 godzinach pracy o dodatkowe 24 godzin, zapewniając łącznie 36 godzin na jednym ładowaniu. Są to jednak wartości podane bez aktywowanego ANC, bo z nim spadają kolejno do 8, 16, więc finalnie 24 godzin.

Czytaj też: Zakupy w sklepie Morele loterią? Zleciła płatny test i dostała inny monitor

Samo ładowanie etui WF-1000XM4 można realizować przewodowo, zapewniając sobie po 5 minutach aż 60 minut zabawy albo bezprzewodowo zarówno ładowarką, jak i smartfonem z technologią Qi. Pod kątem wyglądu WF-1000XM4 można porównać do Momentum II Sennheisera, co jest dobrą wiadomością, jako że WF-1000XM3 były dla wielu zaprzeczeniem komfortu przez potrzebę znacznego przekręcenia słuchawek w uszach. Kwestię komfortu dopełniają same gumki z pianki poliuretanowej, a o wytrzymałości próbuje nas przekonać certyfikat IPX4.

WF-1000XM4 są jednak same w sobie wyjątkowe, łącząc w sobie ciekawy, elegancki design z dwoma mikrofonami, czujnikiem obecności słuchawek w uchu (do zatrzymywania/wznawiania odtwarzania), panelami dotykowymi na wierzchu i stykami ładującymi. Do tradycyjnego wyglądu etui również trudno się przyczepić, ale to, co w tym modelu jest najważniejsze, sprowadza się do tego, czego nie widzimy.

Czytaj też: Test myszki Steelseries Prime, czyli lekkiego i interesującego modelu

Słuchawki WF-1000XM4 technologią żyją

Sony oparło ten nowy model w nowy procesor V1 i układ QN1e, co w połączeniu z nowym 6 mm przetwornikiem pozwala na odtwarzanie nagrań z kodekiem LDAC, umożliwiając szybkość transmisji do 990 kb/s, czyli trzy razy więcej, niż standardowo. Nad tym pieczę stanowi system DSEE Extreme (Digital Sound Enhancement Engine), który przywraca dźwięki o wysokiej częstotliwości, które zanikają podczas kompresji, wykorzystując technologię Edge-AI.

Czytaj też: Rowerowa nawigacja Velo 2 wzięła sobie na cel jedno – prostotę

Do mieszanki WF-1000XM4 Sony dorzuciło 360 Reality Audio, funkcję parowania Microsoft Swift Pair, tryb Quick Attention, specjalnie skalibrowane mikrofony, inteligentne zarządzanie ANC (Adaptive Sound Control), wsparcie aplikacji na smartfony, czy Speak-to-Chat.

Na koniec dodajmy, że Sony WF-1000XM4 są pierwszymi słuchawkami zapakowanymi w nowe, ekologiczne pudełka Original Blended Material. Jest wykonane z bambusa, włókien trzciny cukrowej i makulatury. Można je recyklingować bez konieczności sortowania.