Reklama
aplikuj.pl

Rowerowa nawigacja Velo 2 wzięła sobie na cel jedno – prostotę

Rowerowa nawigacja Velo 2, Rowerowa nawigacja, Velo 2

Wśród Was z pewnością znajdzie się wielu takich, dla których minimalizm, prostota i funkcjonalność jest kluczowa w codziennym życiu. To właśnie łączy w sobie z nawiązką rowerowa nawigacja Velo 2, która to ma być idealnym dodatkiem do zwłaszcza miejskich rowerów.

Brytyjska firma Beeline nie jest wcale początkująca, jeśli idzie o nawigacje rowerowe, bo jak sugeruje sama nazwa nowego produktu, ten jest następcą tego wcześniejszego (Velo), który początkowo nazywał się jeszcze inaczej (Beeline). Nowa wersja to oczywiście otwarta droga do ulepszeń i zachowania najlepszych cech z poprzedników, a to Velo 2 ewidentnie robi dobrze, zapewniając alternatywę dla smartfona z odpalonymi np. Mapami Google na kierownicy roweru.

Czytaj też: iRobot prezentuje nowy robot odkurzający Roomba i6

Wyposażony w cyfrowy wyświetlacz Velo 2 nadal mocuje się do wspornika kierownicy i dostaje coś w formie „kompasu”, który nadal utrzymuje formę poprzednika, wskazującą kierunek, w którym rowerzysta musiał jechać, aby dotrzeć do celu oraz dystans do tego miejsca w linii prostej bez żadnych szczegółów. Dodatkowo dwa przyciski tego gadżetu pozwalają uzyskać informacje do danych na temat prędkości, szacowanego czasu przybycia i przebytej odległości.

Czytaj też: Z PSIcle sprawdzenie ciśnienia w kołach roweru, to bułka z masłem

Jednak Beeline zrozumiało, że niektórzy potrzebują czegoś więcej, dlatego w Velo 2 dorzuciło bardziej tradycyjny tryb trasy, podkradając funkcję ze swojego innego produktu Moto Beeline. Ten tryb jednak nadal nie wyświetla mapy, ale co najważniejsze – zapewnia dokładne wskazówki dotyczące skręcania na zakrętach. Dorzuciło do tego trzy opcje: wybór cichej trasy do miejsca docelowego, omijającą ruchliwe ulice, tej najszybszej i zbalansowanej między jednym i drugim.

Velo 2, to rowerowa nawigacja, która może wiele, choć wygląda niepozornie

Co ciekawe, użytkownik dzięki przyciskowi „plus” i „minus”, może dać Velo 2 znać, czy podoba mu się jakaś trasa, czy może wręcz przeciwnie, dzięki czemu ta rowerowa nawigacja w przyszłości będzie wiedziała, które drogi omijać, a na które szczególnie kierować swojego właściciela. Co kluczowe, chociaż ten gadżet wymaga dostępu do Internetu podczas wyboru trasy, to potem już dzięki własnemu GPS radzi sobie w akcji, pozwalając nam na pozostawienie telefonu w domu.

Czytaj też: Nowy wariant Realme Watch S już wkrótce, ale na duże zmiany nie liczcie

Velo 2 jest odporny na wstrząsy i wodę, mocuje się do wspornika albo (alternatywnie) samej kierownicy za pomocą obejmy i na jednym ładowaniu może podobno powinno działać do 20 godzin, dzięki 350 mAh baterii. Cena? Obecnie ta nawigacja rowerowa jest częścią kampanii na Kickstarterze, gdzie można ją zgarnąć za 79$, czyli prawie 300 zł.