Reklama
aplikuj.pl

Smach Z najmocniejszym Handheldem w historii

Z Wiedźminem w terenie?

Smach

Smach Z, czyli przenośna konsola w formie handhelda, o której pisałem kilka dni temu doczekała się oficjalnej zapowiedzi Znalazły się w niej informacje na temat specyfikacji, pierwszych testów, a nawet możliwości składania zamówień w przedsprzedaży.

Na początek przytoczę wypowiedź samego twórcy:

Handheld Smach Z stworzy całkowicie nowe możliwości w dziedzinie przenośnych gamingowych konsol. Dostarczy użytkownikom moc komputera stacjonarnego (wolne żarty… –  dopisek redakcji) i pozwoli na zabawę w grach AAA z przyzwoitą ilością klatek na sekundę w rozdzielczości HD. Wraz z układem AMD Ryzen V1000 o doskonałych możliwościach  jesteśmy gotowi zrewolucjonizować rynek mobilny. Nowa seria AMD Ryzen Embedded V zmieniła rynek. Współpraca z firmą była dla nas świetną okazją, aby urzeczywistnić marzenia o graniu w tytuły AAA w ruchu.

Nie ma to, jak dobry marketing, co nie? Swoją drogą Smach Z pojawi się w sprzedaży w dwóch wersjach – ”basic” i ”pro”. Ta druga będzie posiadać 8 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 2133 MHz, 128 GB dysku SSD i 5 Megapikselową kamerą na przodzie. Słabsza wersja będzie pozbawiona 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB pamięci masowej z przedstawionej puli. Z kolei każda z nich będzie posiadać 6-calowy ekran o rozdzielczości Full-HD oraz złącza mini jack, DisplayPort, Micro USB, USB-C, USB-A i slot na kartę SD. Podczas zakupu użytkownik będzie musiał podjąć decyzje, czy chce posiadać przystosowaną wersję Linuxa, czy Windowsa 10 w edycji Home.

Smach

Takie ”bebechy” mają umożliwić zabawę w najnowszych tytułach, które będą działać w przystępnej jakości. Oficjalne wyniki prezentują się następująco:

  • Wiedźmin 3 (720p ustawienia średnie) ~40 FPS
  • Alien: Isolation (1080p ustawienia niskie) ~ 50 FPS
  • GTA 5 (720p ustawienia średnie) ~ 60 FPS
  • League of Legends (1080p ustawienia wysokie) ~ 60 FPS
  • Rocket League (1080p ustawienia średnie) ~ 60 FPS
  • Dark Souls 3 (720p ustawienia niskie) ~ 40 FPS

Na oficjalnej stronie przedsprzedaż Smach Z ruszy już 15 marca, a każdy chętny będzie musiał wyłożyć 699$. Nieco niższą kwotę zapłaci pierwsze 10000 chętnych, ponieważ otrzymają 10% zniżkę. Ostatecznie za około 2400 zł otrzymamy mobilne cudo nastawione na obsługiwanie gier. Osobiście ciekawi mnie, czy nada się również do e-booków, czy prostego pisania w notatniku, bo jeśli nie, to budżetowy laptop nadal będzie znacznie bardziej uniwersalny.

Źródło: smachz.com, wccftech.com