Reklama
aplikuj.pl

Smach Z, czyli coś dla fanów przenośnych konsol

Pierwsze doniesienia o handheldzie Smach Z pojawiły się już w 2014 roku. Do tej pory projekt ewoluował i zmieniał się z kwartału na kwartał, ale wygląda na to, że  trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Po tak długiej drodze pomysłodawca przedstawił światu oficjalną i (miejmy nadzieje) ostateczną specyfikację i design Smach Z. Będzie to oczywiście przenośna konsola w stylu Nintendo Switch, czy legendarnego Playstation Vita. Napędzi go świeży produkt od AMD w postaci ”embedowego” układu Ryzen V1605B z integrowaną grafiką Vega 8. Według odpowiedzialnych za niego ludzi zaoferuje wydajność podobną do APU Ryzen 5 2500U.

Smach Z

W skrócie odda on w ręce użytkowników 4 rdzenie fizyczne z obsługą technologii SMT o zegarze bazowym 2 GHz, który w odpowiednich warunkach podkręci się automatycznie do 3,6 GHz. Z kolei rdzeń graficzny podobny do tego z Ryzen 3 2200 będzie taktowany częstotliwością 1,1 GHz. W przypadku pamięci operacyjnej zdecydowano się na 4 i 8 GB DDR4 o taktowaniu 2133 MHz i 64 lub 128 GB pamięci masowej – zależnie od wersji.

W teorii pozwoli to napędzić rozdzielczość 1080p w większości gier, ale oczywiście tytuły AAA nie będą działały najpłynniej. TDP procesora ma sięgać 15 Wat, z którym ma poradzić sobie mały radiator z wentylatorem. W teorii pięciogodzinną zabawę ma zapewnić 12800 mAh bateria, a pieczę nad całym sprzętem ma pełnić Windows 10 lub Linux. Data premiery Smach Z nie została ujawniona, ale ma mieć miejsce w bieżącym roku.

Źródło: kitguru.net