WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Smartfon wpływa na Twój związek

Najnowsza publikacja potwierdza, że nic nie zepsuje randki jak wyjęcie smarftona. Będąc przywiązanym do telefonu sabotuje się swoje przywiązanie do drugiej osoby. Odpowiednia publikacja ukazała się w Psychology of Popular Media Culture.

Zespół naukowców przebadał 170 osób z college’ów, które były w związkach, w celu sprawdzenia roli telefonu w ich relacjach z ukochanymi. W ankiecie mieli oni odpowiedzieć na pytania dotyczące smartfona- jak bardzo przeszkadzało by im nie posiadanie telefonu przez jeden dzień, jak bardzo na nim polegali. Następnie musieli odpowiedzieć oni na podobne pytania ale dotyczące swojego partnera. Okazuje się, że nie liczy się ile dana osoba czasu spędza ze smartfonem, ale jak bardzo na nim polega. Osoby, które były bardziej uzależnione od niego byli mniej pewni odnośnie swojego związku. Osoby, które uważały, że ich partner był zbyt zależny od telefonu, także były mniej zadowolone ze swoich relacji.

W innych słowach oznacza to, że ludzie stają się zazdrośni o urządzenie. Następnym krokiem naukowców jest sprawdzenie czy smartfon wpływa na inne obszary życia, takie jak nauka czy samoocena. Podsumowując- jeśli jesteście ze swoją drugą połówką to zajmijcie się nią a nie telefonem.

Źródło: News.health.com; Zdjęcie:summer via photopin (license)