Smartfon zabił nastolatkę. Niech to będzie przestroga

Smartfon zabił nastolatkę. Niech to będzie przestroga

W Lęborku doszło do bardzo nieszczęśliwego wypadku. Wszystko wskazuje na to, że smartfon zabił nastolatkę. Przyczyną zgonu było porażenie prądem.

Smartfon zabił nastolatkę

W Lęborku znaleziono ciało 17-letniej dziewczyny. Jak informuje Dziennik Bałtycki, w nocy z 11 na 12 kwietnia została ona prażona prądem w trakcie kąpieli. Tak wynika z informacji przekazanych przez Policję. Sprawę dodatkowo bada prokuratura.

Wygląda na to, że przyczyną śmierci był smartfon podłączony do ładowania, który wpadł do wanny. To spowodowało zwarcie, a prąd i woda to jak wiadomo nie jest najlepsze połączenie.

Czytaj też: Wyciekły dane przeszło miliona użytkowników Clubhouse

Czy można się kąpać ze smartfonem?

Bardzo duża część współczesnych smartfonów ma wodoodporne obudowy. Co dodatkowo zachęca do korzystania z nich w wannie. Niezbyt mądre jest jednak korzystanie z nich w wannie i jednoczesne ładowanie. Bez względu na to, czy mówimy o ładowaniu z gniazdka, czy powerbanku.

Czytaj też: Smartfony LG znikną z rynku. Lepiej późno niż wcale

Wybaczcie clickaitowy tytuł. Chce sprawdzić umiejętność czytania ze zrozumieniem środowisk antykomórkowych. Oczywiście doszło tutaj do tragicznego wypadku, wynikającego po części z bezmyślności. A główną winę ponosi nie tyle smartfon, co sama ładowarka. Ale równie dobrze do takiego samego skutku mogło doprowadzić inne urządzenie podłączone do prądu. Jak choćby suszarka do włosów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Obserwuj nas w Google News