Reklama

SmartThings Find pomoże znaleźć zgubione urządzenie Galaxy

Samsung wprowadzi do swojej aplikacji SmartThings nową opcję Find, która pomoże użytkownikom w zlokalizowaniu zgubionego sprzętu z serii Galaxy co obejmie nie tylko telefony, ale również wybrane modele akcesoriów.

Za pomocą SmartThings Find znajdziemy zgubione urządzenia Galaxy

Samsung pochwalił się nową funkcją, którą wkrótce wprowadzi do swojej aplikacji SmartThing bardzo przydatną funkcję. Dzięki opcji Find użytkownicy sprzętu Galaxy będą mogli odnaleźć zgubione urządzenia. Funkcja wykorzystując technologię  Bluetooth LE (Low Energy) i UWB (Ultra-Wideband) zlokalizuje zgubę nawet jeśli dane urządzenie jest wyłączone. Wszystko dzięki temu, że po przejściu w tryb offline sprzęt po 30 minutach zaczyna wysyłać sygnał Bluetooth LE do znajdujących się w pobliżu urządzeń.

Dodatkowo w SmartThings Find możemy zaznaczyć opcję zaginięcia urządzenia. Wówczas aplikacja prześle jego sygnaturę do bazy danych Samsunga i wybrane produkty galaxy pomogą w lokalizacji jego położenia. jeśli nasz sprzęt wyposażony jest w łączność UWB lokalizacja będzie jeszcze bardziej precyzyjna.

Czytaj też: Realme C15 już w wydaniu Qualcomm Edition
Czytaj też: Nie Galaxy A02, bo Galaxy A02s. Nowy Samsung zaliczył dwa wystąpienia
Czytaj też: Najnowsza aktualizacja MIUI 12 powoduje szybsze rozładowywanie baterii

Trzeba jednak pamiętać, że za pomocą SmartThings Find znajdziemy jedynie wybrane modele telefonów, tabletów, smartwatchy i słuchawek, więc na nic się zda w przypadku innych urządzeń Samsunga.

Obecnie opcja trafiła już do aplikacji SmartThings w najnowszej aktualizacji. Według informacji współpracuje ze smartfonami i tabletami Galaxy z systemem Android 8 i nowszym, a także ze sprzętem z Tizen 5.5 i nowszym. W przypadku słuchawek są to: Samsung Galaxy Buds+ oraz Galaxy Buds Live, a śledzenie UWB dostępne jest jedynie dla Samsung Galaxy Note 20 i Galaxy Z Fold 2.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News