Reklama

Najnowsza aktualizacja MIUI 12 powoduje szybsze rozładowywanie baterii

Użytkownicy smartfonów Xiaomi zaczęli zgłaszać problemy wynikające z najnowszej aktualizacji MIUI 12. Po jej zainstalowaniu bateria rozładowuje się o wiele szybciej niż wcześniej.

Problemy z bateria po zainstalowaniu aktualizacji

Najwięcej problemów z szybko rozładowującą się baterią po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania zgłaszają użytkownicy modeli Redmi Note 8 Pro i Xiaomi Mi 9 czy POCO F1. Nie jest to pierwsza sytuacja, gdyż podobne skargi wpływały po aktualizacjach MIUI 11. Powtarzający się problem dotyczy coraz większej ilości smartfonów. Na forach internetowych pojawia się coraz więcej wpisów, w których użytkownicy takich modeli jak Redmi Note 8 Pro, Mi 9, Mi 9T i POCO F1 szukają pomocy z szybko padającą baterią.

Czytaj też: Samsung rozwija technologię QLED
Czytaj też: Google wstrzymało proces aktualizacji Chrome OS
Czytaj też: Dokumenty i Arkusze Google dostały nowe ikony

Na jeden z takich wpisów odpowiedział moderator forum, ktory stwierdza, że aktualizacja oprogramowania jest ciężka dla baterii, co nie jest nowością, ale liczy, że problem zostanie wkrótce naprawiony. Niektórzy radzą przywrócenie ustawień fabrycznych, co ma pomóc w sprawie żywotności baterii. To jednak może być tylko rozwiązanie chwilowe, a całkowite naprawienie problemu leży po stronie Xiaomi, bo to firma musi opublikować odpowiednie aktualizacje optymalizujące.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News