WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Smartwatch i etui ze słuchawkami w jednym, czyli Wristbuds

Są rzeczy, o których nawet nam się nie śniło, a i tak powstają. Można to nazwać pomysłowością, której owocem jest właśnie Wristbuds.

Dostępny obecnie na Kickstarterze Wristbuds, to smartwatch i etui ze słuchawkami w jednym. Kampania trwa jeszcze 24 dni, ale już teraz twórcy zgromadzili ponad dwa razy więcej pieniędzy, niż oczekiwali. Cena za jeden taki model? 99$ z planowaną dostawą w kwietniu.

Trudno nie odnieść wrażenia, że Wristbuds, to taka „nowoczesna MP3”. Smartwatch jest zaprzężony ze słuchawkami typu „Airpods” za pośrednictwem ukrytego pod ekranikiem etui z ładującymi stykami, ale to nie koniec. Dodatkowo firma oferuje możliwość przechowywania muzyki na samym smartwatchu (do około 1000 kawałków) za skromne 30$.

Czterodniowy czas pracy baterii sugeruje, że smartwatch nie będzie jednym z najbardziej zaawansowanych na rynku, choć może wykonywać podstawowe czynności związane z śledzeniem aktywności i wyświetlaniem alertów telefonicznych (jest kompatybilny zarówno z Androidem, jak i iOS).

Zespół stojący za Wristbuds obiecuje najwyższą jakość dźwięku z wkładek dousznych z wbudowaną redukcją szumów i specjalnymi przetwornikami pokrytymi grafenem.