Snapchat umożliwia dodawanie muzyki do snapów

Nowa aktualizacja Snapchata w końcu dodaje możliwość umieszczania podkładu muzycznego w snapach. Aktualizacja nazwana Dźwięki trafiła już do użytkowników iOS, ale na Androidzie jeszcze na nią poczekamy.

Snapchat jak TikTok

Użytkownicy Snapchata długo musieli czekać na aktualizacje pozwalającą dodawać muzykę do snapów. Na razie doczekał się tego iOS, a Android dostanie aktualizację w dalszej kolejności. Testy rozpoczęto jeszcze w sierpniu i w końcu można było oddać nową funkcję w ręce wszystkich korzystających z aplikacji.

Funkcja o nazwie Dźwięki dostępna jest już na iOS, a sposób działania zbliżony jest do tego z Instagrama. By dodać podkład muzyczny do swojego postu wystarczy znaleźć odpowiedni w galerii utworów. Znacznie przybliża to Snapchata do modeli TikToka, w którym do swoich filmików możemy dodać muzykę z obszernej galerii, a nawet umieścić tam własny podkład.

Czytaj teżOK Google! Zaśpiewam Ci piosenkę
Czytaj też: Redmi K30S to Xiaomi Mi 10T
Czytaj też: ASRock ogłasza wsparcie dla nowych procesorów Ryzen 5000

Snapchat niestety obecnie nie zaoferuje zbyt wielu podkładów muzycznych do wyboru. W bibliotece znajdziemy najpopularniejsze obecnie utwory, ale Snapchat ma zamiar systematycznie aktualizować bazę utworów, więc kolejne dostaniemy z czasem.