WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Snapdragon 855 może nie obsługiwać łączności 5G

Wydaje się, że Snapdragon 855, czyli nadchodzący procesor Qualcomm, powinien w standardzie obsługiwać łączność 5G. Jednakże najnowsze doniesienia mówią coś całkiem innego.

Gotowy jest już modem X50 od Qualcomma, który ma zapewniać 5G. Natomiast został on wykonany w 10 nm a Snapdragon 855 ma zostać wykonany w 7 nm co oznacza, że ich integracja będzie niemożliwa. Potwierdziło to także dwóch inżynierów firmy, w tym Ahmed Saifuddin, który od 19 lat jest jednym z głównych inżynierów. Druga osoba to Neo Chen, inżynier oprogramowania, który wypuścił tę wiadomość we wpisie na LinkedIn. Prawdopodobnie Qualcomm wypuści na rynek całą platformę Fusion, które będzie obsługiwała 5G jako dodatek i w ten sposób problem ten zostanie rozwiązany.

Szkoda, że firma nie zintegrowała tego z nowym procesorem. Najprawdopodobniej znacznie przyspieszyło by to rozwój sieci i producentom łatwiej było by to wdrożyć. Jeśli 5G będzie dostępne jako dodatek to firmy będą musiały same natrudzić się aby wdrożyć łączność do smartfona a to sprawi, że nie wszędzie będzie ona dostępna.

Pierwszy smartfon 5G od Huawei ma spore problemy z baterią

Źródło: https://wccftech.com/