Reklama
aplikuj.pl

Snapdragon 888 to nie koniec ambicji Qualcomm. Nadchodzi Snapdragon 888 Pro

Snapdragon 888 Pro, następca Snapdragon 888, 888 Pro, Qualcomm Snapdragon 888 Pro

Snapdragon 888 jako tegoroczny flagowy SoC firmy Qualcomm nie ma sobie równych na rynku. Producent celuje jednak jeszcze wyżej, ponieważ z najnowszych informacji ujawnionych za pośrednictwem znanego blogera na Weibo, dowiedzieliśmy się, że testowany jest już ulepszony Snapdragon 888 Pro.

Trwają testy Snapdragon 888 Pro

Wspomniany bloger na serwisie Weibo wyjawił nam, że powstaje już Snapdragon 888 Pro, a więc specjalna wersja Snapdragona 888, która będzie jeszcze wydajniejsza, a trafiać będzie do jeszcze bardziej topowych producentów smartfonów. Modele te mają pojawić się w trzecim kwartale tego roku, ale krążą plotki, że tylko firmy z Chin będą mogły korzystać z tego nowego chipu. To z kolei sugeruje, że smartfony te mogą być dostępne tylko w Chinach.

Czytaj też: Czy aparaty Galaxy Z Fold 3 Samsunga zawiodą?

Ulepszony Snapdragon 888 Pro, jak dowiedzieliśmy się, nie będzie tak bardzo różnił się od Snapdragona 888. Zatem przypomnijmy sobie parę informacji na temat tego obecnego flagowego układu. Ten jest wytwarzany jest przy użyciu technologi 5 nm firmy Samsung.

Wchodząc w szczegóły, ma do zaoferowania układ graficzny Adreno 660 i tradycyjny już zestaw ośmiu rdzeni, z czego ten najwydajniejszy i jednocześnie największy z pozostałych, dzierży dumne miano Cortex-X1.

Trzy pozostałe rdzenie, to jednostki Cortex-A78, a zestaw uzupełniają najmniej wydajne, ale jednocześnie najbardziej energooszczędne Cortex A-55. Ich zegary wynoszą kolejno 2,84 GHz, 2,4 GHz i 1,8 GHz i na ten moment spodziewamy się, że to właśnie one zostaną podbite.

Czytaj też: Jak prezentuje się specyfikacja Huawei Nova 8 Pro 4G

Jednak pewności co do tego nie mamy, a samo źródło nie zarzeka się, że to właśnie częstotliwość pracy rdzeni zostanie wzięta na celownik. Pola do popisu w myśl ulepszenia Snapdragona 888 są więc szerokie, ale jako pierwszy powinien zostać rozwiązany problem jego tendencji do przegrzewania się. Na więcej informacji o Snapdragonie 888 Pro czekamy.