Reklama
aplikuj.pl

Sniper Elite 5 na konsolach bez żadnych ograniczeń graficznych

sniper elite 5

Deweloperzy odpowiedzialni za Sniper Elite 5 szykują się do premiery swojej produkcji. Tytuł pojawi się również na konsolach, gdzie powinien zachwycać poziomem oprawy graficznej. Tutaj niepotrzebne są ustawienia grafiki!

Optymalizacja Sniper Elite 5 na konsolach

Dziś deweloperzy gier, którzy pracują nad konsolowymi tytułami umieszczają w swoich produkcjach kilka trybów graficznych. Gdy moc konsol pozwala na wybór lepszej płynności lub rozdzielczości – niektórzy mogą chcieć mieć wybór. Otrzymujemy zatem tryby stawiające na rozdzielczość by grać w 4K i 30 klatkach na sekundę lub tryby skupiające się na utrzymaniu 60 klatek przy niższej rozdzielczości.

Czytaj też: Gra Spider-Man odrzucona przez Xbox, więc PlayStation zrobiło sobie hit

Coś co jeszcze generacje temu mogło być dla wielu nie do pomyślenia – dziś jest standardem. Warto tutaj dodać, że pojawiają się nawet tryby graficzne umożliwiające rozgrywkę w pełnych detalach, ray-tracingu, 4K i… 45 klatkach na sekundę. Jeśli nasz telewizor posiada VRR, to możemy nawet nie zauważać braku 15 klatek.

Jak działać będzie Sniper Elite 5 na konsolach? Tutaj mamy rzadką sytuację, która jest najlepszą możliwą! Deweloperzy potwierdzili, że gra na PlayStation 5 oraz Xbox Series X nie będą oferowała opcji wyboru trybów graficznych, ponieważ na ma to sensu. Sniper Elite 5 zadziała na tych konsolach w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Co z Xbox Series S? Tutaj też mamy świetny wynik w postaci 1440p i 60fps.

Sniper Elite 5 a PC

Deweloperzy ujawnili także, że ich produkcja wspierać będzie na komputerach PC technologię AMD – FSR. Produkcja będzie dzięki temu działała lepiej na słabszych komputerach. Niestety, potwierdzono też, że nie mówimy tutaj o nowej odsłonie FSR 2.0, a jeszcze o 1.0. Biorąc jednak pod uwagę to, że od niedawna gry zaczynają otrzymywać FSR 2.0 – nie zdziwiłbym się gdyby Sniper Elite 5 w przyszłości dostał po prostu aktualizację tego rozwiązania.

Czytaj też: Wymagania sprzętowe streamingu PS+ na PC

Co zaoferuje nam sama rozgrywka w Sniper Elite 5?

Najnowsza odsłona nagradzanej serii Sniper Elite 5 oferuje niezrównaną zabawę w snajpera, taktyczną walkę trzecioosobową i ulepszoną kamerę śmierci. Przedzieraj się przez najbardziej wciągające mapy w historii, które posiadają szczegółowo odwzorowane autentyczne obszary i usprawniony system poruszania się pozwalający na jeszcze lepszą eksplorację.

Francja, rok 1944 – w ramach tajnej operacji amerykańskiej piechoty US Rangers mającej na celu osłabienie umocnień Wału Atlantyckiego na wybrzeżu Bretanii elitarny strzelec wyborowy Karl Fairburne kontaktuje się z francuskim ruchem oporu. Niedługo potem grupa odkrywa tajny projekt nazistów, Operację Kraken, który może zakończyć wojnę, zanim alianci dokonają inwazji na Europę.