Sony po zmianach zamierza jednak zmniejszyć swój dział mobilny, który jest teraz częścią czegoś większego. Nie jest to jeszcze oficjalna wiadomość, ale japońska firma planuje zmniejszyć starty płynące ze sprzedaży smartfonów.

Raport przygotowany przez Nikkei Asian Review pokazuje, że Sony planuje zwolnić 50% pracowników do 2020 roku. Jest to dosyć duża liczba osób – wynosi ona aż ponad 2000 ludzi. Część z nich na szczęście zostanie przeniesiona do innych działów. Firma oferuje też dobrowolną emeryturę więc pracownicy nie zostaną na lodzie.

Czytaj też: Sony połączyło różne działy w jeden

Dział mobilny Sony od kilku lat nie radzi sobie najlepiej. Zwolnienia są najlepszym sposobem na ograniczenie strat związanych ze sprzedażą smartfonów. Kolejnym krokiem będzie ograniczenie sprzedaży telefonów na niektórych rynkach. Sony sprzedaje ich dosyć niewiele w Azji Południowo-Wschodniej. Firma skupi się najprawdopodobniej na Azji Wschodniej oraz Europie.

Jest to już drugie spore zwolnienie w dziale mobilnych w historii firmy. W 2014 roku Sony zwolniło ponad 1000 osób, ale to nie wystarczyło, aby powstrzymać starty. Mamy nadzieję, że tak duże zwolnienia i restrukturyzacja sprawi, że Sony odnajdzie się na rynku smartfonów i zacznie na nim zarabiać.

Czytaj też: Huawei P30 z ogromną ilością zamówień

Źródło: Phonearena

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej