WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Space Monitor Samsunga zaoszczędzi Wam miejsce na biurku

Każdy z nas doświadczył albo przynajmniej zna problem związany z brakiem miejsca na biurku. Właśnie z nim zmierzy się wkrótce Samsung, który szykuje na targi CES 2019 trzy nowe monitory.

Zdecydowanie najciekawszym z nich będzie Samsung Space Monitor, czyli 27-calowy w rozdzielczości QHD lub 32-calowy w 4K UHD model, który zaoferuje nie tylko ostry, jak żyleta obraz, ale również zintegrowane ramię, które użytkownik będzie mógł przykręcić do blatu stołu. Mówimy więc o czymś w rodzaju uchwytu na monitor, ale z ograniczonym zakresem ruchu. Ten zaoferuje również sprytną skrytkę na przewody, które będzie można w prosty sposób przeciągnąć pod samo biurko. Ten monitor został jednak stworzony z myślą o pracy, a nie graniu, więc Samsung wrzuci również na rynek CRG9 i UR59C.

Ten pierwszy będzie zakrzywionym monitorem ultra-wide, porównywalnym do dwóch 27-calowych złączonych ze sobą ekranów w proporcjach 16:9, co daje finalnie 5120×1440. CRG9 zaoferuje ponadto odświeżanie rzędu 120 Hz, podwójną rozdzielczość QHD, tryb pracy, technologię FreeSync2 oraz HDR10 przy maksymalnej jasności rzędu 1000 nitów. Tym nieco bardziej standardowym będzie z kolei 32-calowy UR59C z deliketnie zakrzywionym ekranem o rozdzielczości 4K UHD (3840×2160), który wyróżnia się niewielką, bo zaledwie 6,7-milimetrową grubością. O ile CRG9 nie dorwiecie jeszcze nigdzie, to Space Monitor i UR59C znajdziecie już w przedsprzedaży.

Czytaj też: Samsung testuje nowe technologie

Źródło: Engadget