Reklama
aplikuj.pl

Koniec z brakiem zasięgu! SpaceX i T-Mobile łączą siły, zapowiadając nową erę łączności

Poprzez nowe partnerstwo z T-Mobile firma SpaceX chce rozszerzyć zasięg swojej usługi internetowej Starlink. Oznacza to, że w ramach tej współpracy sieć T-Mobile połączy się z satelitami, aby wypełnić wszelkie „dziury” w swoim obecnym zasięgu.

SpaceX i T-Mobile łączą siły

SpaceX od 2019 roku regularnie rozszerza swoją konstelację satelitów i nie ma zamiaru zwalniać, mając teraz w planach wystrzeliwanie bardziej zaawansowanej wersji 2.0. Cel? Zapewnienie dostępu do Internetu na całym świecie i choć ceny takiej przyjemności nie są niskie, to są szanse, że w ramach partnerstwa z T-Mobile zaczną spadać.

zaawansowaniem Starshipa

Nowa usługa „Coverage Above and Beyond” T-Mobile będzie wykorzystywać łączność sieciową zapewnianą przez satelity Starlink bezpośrednio do smartfonów, gwarantując transfer rzędu 2-4 Mb/s. SpaceX twierdzi, że system został zaprojektowany tak, aby działał bez konieczności modyfikacji istniejących telefonów, a Elon Musk uważa, że ta współpraca ma na celu „wyeliminowanie martwych stref na całym świecie”.

Czytaj też: vivo X Fold S szykuje się do premiery. Na pokładzie kilka ulepszeń

Na początek usługa będzie oferowana użytkownikom w wersji beta na wybranych obszarach do końca przyszłego roku. Następnie firmy planują zaoferować usługę klientom na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, Hawajów, części Alaski, Puerto Rico i obszarach wód terytorialnych.