Reklama
aplikuj.pl

SpaceX zaskoczył świat zaawansowaniem Starshipa i satelitami Starlink 2.0

zaawansowaniem Starshipa

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że SpaceX szykuje rewolucję swojej konstelacji satelitów internetowych. Teraz firma Elona Muska zaskoczyła cały świat zaawansowaniem Starshipa i satelitami Starlink 2.0, które będą umieszczane na orbicie w unikalny sposób.

Obejrzyjcie plan SpaceX na umieszczanie satelitów Starlink 2.0 na orbicie

Poniżej możecie obejrzeć, o czym dokładnie mowa. Elon Musk przedstawił światu wizualizację, jak innowacyjna rakieta kosmiczna Starship będzie umieszczała satelity Starlink 2.0 na orbicie. Będzie tego dokonywał przez wąski otwór w pobliżu stożka statku kosmicznego (niczym dozownik np. słodziku) i tym samym Starship stanie się jednocześnie jedynym sposobem na wniesienie Starlink 2.0 na orbitę.

Czytaj też: Drzewo Drzew, czyli wyjątkowa rzeźba będąca domem dla 350 sadzonek

Obecnie firma SpaceX czeka na ocenę środowiskową Federalnego Urzędu Lotnictwa (FAA) w myśl statku Starship, która była już wielokrotnie opóźniana. Teraz termin na przedstawienie decyzji przez FAA zapada 13 czerwca, a jeśli idzie o same Starlinki nowej generacji, te mają być znacznie większe od pierwszych wersji. Mają mierzyć ~7 metrów i ważyć około 1,25 tony, a na dodatek być o “rząd bardziej wydajnymi”. Oznacza to najpewniej, że przepustowość wzrośnie z 18 Gb/s do prawie 180 Gb/s.