Reklama
aplikuj.pl

Spadki zgonów dzięki szczepieniom są szczególnie zauważalne w jednej grupie

pandemia

Jak wynika z informacji udostępnionych przez służby medyczne Anglii i Walii, zgony na COVID-19 dokumentowane wśród tamtejszych mieszkańców są coraz rzadsze, a trend jest szczególnie widoczny wśród osób po 80. roku życia.

Informacje udostępniło Office for National Statistics i można sądzić, że brytyjski program szczepień miał wpływ na poprawę sytuacji epidemiologicznej na Wyspach. Osoby z grupy wiekowej 80+ zostały włączone do czterech grup priorytetowych w zakresie szczepień chroniących przed COVID-19.

Spadki zgonów dzięki szczepieniom były szczególnie imponujące w grupie wiekowej 80+

Dokładniej rzecz biorąc, 1622 osoby w wieku co najmniej 80 lat zmarły z powodu COVID-19 w tygodniu kończącym się 19 lutego, co oznaczało spadek z 5300 zgonów odnotowanych cztery tygodnie wcześniej. Wśród osób w wieku od 70 do 79 lat nastąpiła redukcja zgonów rzędu 65 procent a w przypadku ludzi do 69. roku życia wskaźnik ten wyniósł 55 procent.

Do 1 marca na terenie Wielkiej Brytanii zaszczepiono ponad 20,2 mln osób. Zadowalające tempo szczepień na terenie wspólnoty spowodowało, że Boris Johnson ogłosił plan stopniowego wychodzenia z lockdownu. Ostatni etap, przypadający na 21 czerwca, miałby się wiązać z całkowitym zniesieniem obostrzeń.